Niedrogi zbiornik na wodę

Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych, decyduje się na postawienie w ogrodzie czy też blisko elewacji budynku, specjalny pojemnik na wodę, który służy do gromadzenia deszczówki. W obecnych czasach staje się to koniecznym rozwiązaniem.

Jak działają zbiorniki na wodę?

zbiornik poziomyWoda, która płynie w kranie, przeważnie pochodzi z miejskiego przedsiębiorstwa, zatem trzeba za nią zapłacić. Mieszkańcy wsi lub miejscowości poza dużymi miastami, często mają wybór źródła wody, gdyż maja na swojej działce studnię. Dzięki temu mogą korzystać z wody z własnego źródła i za to nie płacić. Jednakże można również zbierać wodę płynącą z deszczu, którą wykorzystuje się do pracy w ogródku. Ponadto na rynku są już dostępne innowacyjne małe oczyszczalnie wody, które można zamontować w domu i korzystać z deszczówki w kuchni. Nie mniej jednak podstawą do takiego działanie jest zbiornik poziomy lub pionowy, który kupimy w większości sklepów ogrodniczych. Są one w całości wykonane ze specjalnego tworzywa, które jest odporne na działanie wilgoci, promieni słonecznych czy mrozu. Poziome modele są przeznaczone do montażu pod ziemią, dzięki czemu są niewidoczne i nie zabierają miejsca, a do tego posiadają na górze otwór, przez który woda bezpośrednio wpływa do środka. Jeżeli chcemy, aby zbiornik szybko się napełniał wodą, to najlepiej jest go ustawić pod wylotem rynny. Zbieranie deszczówki jest jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie jej zużycia. Co prawda deszczówka nie jest zdatna do picia, ale można z niej korzystać w ogrodzie.

Każdy skuteczny sposób na oszczędzanie wody jest dobry, ale dzięki zbiornikom można to robić szybciej i efektywniej. Co do pojemności zbiorników, to znajdziemy na rynku modele stu, dwustu litrowe, a nawet liczące pięć tysięcy litrów.