Niezapomniane chwile w Ojcowie

Nasz kraj pełen jest atrakcyjnych, malowniczych miejsc, które warto odwiedzić. Co roku staram się pojechać w inne miejsca w Polsce i za każdym razem jestem zaskoczona, jak piękne i nieznane jest dla mnie moje ojczyste państwo. W ostatnim czasie postanowiłam zwiedzić nieznaną mi dotąd zbyt dobrze Małopolskę. I zakochałam się w tym regionie. 

Zachwycający Park Ojcowski

ojcówOd kilku lat odkrywam na własną rękę nasz kraj, odwiedzając po kolei poszczególne regiony. W tym roku wybrałam Małopolskę. Jedynym miejscem, które do tej pory znałam w tym regionie, był Kraków. Okazało się jednak, że jest tu tyle pięknych miejsc, że naprawdę warto każde z nich zobaczyć. Najbardziej chyba urzekł mnie ojców razem ze swoim parkiem narodowym. Ta malutka miejscowość położona na terenie Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej, od razu skradła moje serce. Park ten słynie z niezwykłych skał, które zachwycają nietypowymi kształtami i monumentalnością. Można też tu zobaczyć jaskinie czy też zabytkowe zamki. Ojców co roku odwiedza tysiące turystów, chcących zobaczyć na własne oczy ten najmniejszy park krajobrazowy w Polsce, który przy tym jest niezwykły. Jest to idealne miejsce na aktywny wypoczynek i relaks na łonie natury. Co ciekawe, do ojcowskiego parku narodowego można wybrać się zarówno pieszo, jak i rowerem. Przyjeżdżają tu zarówno osoby młode, jak i całe rodziny z dziećmi, a także osoby starsze. Na pewno wrócę jeszcze nie raz do tego miejsca. 

Jeszcze kilka lat temu moje podróże opierały się na zwiedzaniu innych państw. Niedawno uznałam jednak, że podziwiam inne miejsca, a zupełnie nie znam Polski. Regularnie zwiedzam więc różne miejsca w naszym kraju. W tym roku, na przykład, moim wielkim odkryciem jest maleńka wioska Ojców, położona u stóp Ojcowskiego Parku Narodowego.