Nowy dom lepiej kupić niż go budować

W branży nieruchomości w ciągu ostatniego roku wydarzyło się tak wiele, że dzisiaj wszystko wydaje się być w tej kategorii do góry nogami. Jeszcze trochę ponad rok temu opłacało się budować dom. Dzisiaj opłaca się kupić nowy dom wybudowany przez dewelopera. Materiały budowlane i ceny usług poszły w górę do tego stopnia, że samodzielne budowanie domu przestało się opłacić.

Deweloperzy wybudują nowy dom o wiele taniej

nowe domy w koszalinie na sprzedażCała tajemnica tkwi w tym, że deweloperzy wybudują nowy dom o wiele taniej niż inwestor prywatny. A to dlatego, że siłą dewelopera jest to, że buduje jednocześnie kilka czy kilkanaście domów. Taki inwestor ma zupełnie inną siłę przebicia w negocjacjach cenowych z dostawcami usług budowlanych i materiałów. A to oznacza, że deweloper nawet przy wysokiej marży sprzeda nam dom po cenie podobnej do tej, jaką sami musielibyśmy zapłacić za budowę domu od podstaw. A przecież wystarczy spojrzeć na nowe domy w Koszalinie na sprzedaż, które można kupić za naprawdę dobre pieniądze. Jeśli nowy dom w Koszalinie kosztuje około pół miliona to można być pewnym, że za tą kwotę samemu domu się nie wybuduje. Przy dzisiejszych cenach materiałów będzie to bardzo trudnym zadaniem. Po co zatem zajmować się przez rok czy dwa budową domu jeśli bardziej opłaci się kupić gotowy dom od dewelopera za te same pieniądze. I tak to właśnie wygląda w branży budowlanej, że opłaca się kupić dom i od razu zająć się jego wykończeniem.

Jeśli ktoś bardzo chce budować swój dom, bo może potrafi samodzielnie zająć się tym w zakresie robocizny, to jak najbardziej ma to sens. Ale tylko wtedy, gdy budowaniem go zajmiemy się rzeczywiście sami. Jeśli prace będziemy zlecać, a materiały budowlane kupować w składach czy hurtowniach to lepiej opłaci się kupić piękny nowy dom od dewelopera za takie same pieniądze.