Odwiedzałam starówkę Torunia

Pojechałam na weekend do Torunia. Uwielbiam to miasto. Urodziłam się w nim i wychowałam i bardzo chętnie jeżdżę tam jak tylko mam taką możliwość. W trakcie pobytu w Toruniu odwiedzam swoją rodzinę a także moich znajomych. Staram się oczywiście utrzymywać z nimi kontakty na co dzień ale różnie to bywa kiedy się pracuje i nie ma się na wszystko czasu.

Spacerowałam po Toruniu

malownicza starówka - toruńUwielbiam spędzać czas na starówce. Malownicza starówka – toruń od zawsze mi się podobała. Toruń zawsze przyciągał do siebie wielu zwiedzających i nigdy mnie to nie dziwiło. Toruń to piękne miasto, które się cały czas rozwija. Prezydent dba o starówkę, która jest wyjątkowo malownicza. Wszystkie kamienice, które znajdują się w samym centrum są bardzo zadbane i kolorowe. Na starówce można skorzystać z wielu atrakcji. Znajdują się na niej różne restauracje, pizzerie a także sklepu, w których można kupić pierniki. Pierniki są chyba najbardziej popularne wśród zwiedzających. zawsze w sklepikach tych jest spora kolejka. Kiedy mieszkałam na stałe w Toruniu to nie robiłam w tych sklepach zakupów. Kiedy przyjeżdżam raz na jakiś czas zawsze kupuję sobie różne rodzaje pierników żeby sobie podjadać w trakcie powrotu do Poznania, w którym mieszkam już od kilku lat. Ze Starówką mam także wiele wspomnień ze swoich młodych lat. Spędziłam w niej urocze chwile na różnych imprezach ze swoimi znajomymi. Niestety nie ma już wszystkich klubów czy dyskotek, w których się bawiłam ale wspomnienia pozostały. Chętnie odwiedzam Toruń i piękną starówkę i obserwuje co się zmieniło. 

Kiedy odwiedza się jakieś miasto raz na jakiś czas to od razu zauważa się zmiany. Toruń bardzo mi się podoba i zawsze będę do niego chętnie wracała. Jeśli było by w  tym mieście więcej pracy to nie musiałabym z niego wyjeżdżać. Ale kto wie może na stare lata do tego miasta powrócę.