Organizacja transportu zwłok z zagranicy

Zdarza się, że w przypadku niespodziewanego zgonu bliskiej osoby, jej krewni nie potrafią odnaleźć się w sytuacji i nie wiedzą, jakie podjąć kroki. Pojawiają się nowe problemy, w tym często kwestia wydatków na pogrzeb czy to, w jaki sposób sprowadzić zmarłego z zagranicy.

Jak zorganizować transport zwłok?

transport zwłok wrocławJeżeli bliska osoba zmarła za granicą, można sprowadzić ją samodzielnie lub za pośrednictwem firmy pogrzebowej. Pierwsza możliwość wymaga załatwienia wielu formalności i pozwoleń na własną rękę. We Wrocławiu należy wystąpić do prezydenta miasta z wnioskiem o pozwolenie. Do wniosku trzeba dołączyć akt zgonu przetłumaczony na język polski. Procedura ta jest darmowa, pozwolenie zostaje wydane po maksymalnie trzech dniach, a następnie rodzina zmarłego ma również trzy dni na zorganizowanie pogrzebu. Po uzyskaniu zgody od prezydenta miasta należy wystąpić jeszcze o zgodę od polskiego konsula z kraju, w którym zmarł bliski. Cena takiego pozwolenia w krajach Unii Europejskiej wynosi 40 euro. Zwłoki muszą zostać przetransportowane w warunkach spełniających określone wymogi. Drugą z możliwości w przypadku śmierci bliskiej osoby jest zlecenie wszelkich formalności od początku do końca firmie pogrzebowej. Usługi takie jak transport zwłok Wrocław spełnia poprzez wiele placówek świadczących usługi pogrzebowe i transportowe. W tej sytuacji należy dostarczyć do wybranej firmy pełnomocnictwo, które pozwoli dokonać wszelkich formalności. Firma pogrzebowa zorganizuje za nas nie tylko transport, ale też pogrzeb.

Jest to o wiele wygodniejsza decyzja, ponieważ rodzina zmarłego ma na głowie o wiele więcej spraw do załatwienia niż tylko sprowadzenie zwłok. W tej sytuacji firma, która posiada już doświadczenie w transporcie ciał z zagranicy, daje czas na pogodzenie się z nową sytuacją bliskim zmarłego.