Osoby znające języki na rynku pracy a szkoła językowa

Nie jest tajemnicą, iż coraz większa liczba pracodawców jako jeden z wymogów stawianym podczas szukania pracowników stawia na biegłą znajomość języka obcego.

Szkoła językowa nauczy nas języków

szkoła językowaKorzystają na tym też w znacznym stopniu szkoła językowa, które chętnie przyjmą pod swoje skrzydła i nauczą wybranego języka. Co pewnie niektórych zaskoczy, nauka angielskiego jest już coraz mniej popularna, obecnie rynek zgłasza zapotrzebowanie na takie języki jak rosyjski, francuski, niemiecki czy nawet chiński. Nauka francuskiego czy jakiekolwiek innego języka obcego to coraz częściej zawodowa inwestycja w siebie wybierana przez wielu, nie tylko młodych osób na rynku pracy. Rozwój oraz coraz większy nacisk na znajomość języków obcych niesie za sobą oczywiście konsekwencje – bardzo korzystne dla osób znających przynajmniej jeden język obcy oraz mniej korzystne dla osób nieznających języka. Praca jaką oferują pracodawcy wymagający znajomości języka obcego jest zazwyczaj bardziej opłacalna finansowo niż podobne stanowisko w firmie niewspółpracującej z zagranicą a więc niewymagającej znajomości języka obcego. Bardzo często też praca w firmie gdzie znajomość języka jest wymagana, jest później lepiej postrzegana przez potencjalnych przyszłych pracodawców.

Wynika to również z faktu, iż coraz więcej polskich firm posiada swoje oddziały za granicą i coraz większa się do ich utworzenia przymierza także dobrze już w trakcie rekrutacji znaleźć pracownika z jak najlepszymi kwalifikacjami oraz jak najszerszymi umiejętnościami.