Palety wykonane z drewna

 

Jeżeli prowadzimy firmę transportową lub magazyn, powinniśmy zadbać o to, by mieć zapas palet drewnianych. Będą one dla nas bardzo potrzebne, szczególnie jeśli często będziemy przyjmować lub wysyłać swoje towary. Właśnie dlatego potrzebujemy kontakt z producentem, który wykona dla nas takie palety i sprzeda je w niskich cenach. Mogą to być palety jednorazowego użytku.

Palety drewniane i ich produkcja

produkcja palet drewnianychProducenci palet muszą dbać o to, by ich produkty były tanie. Ten czynnik sprawia, że firmy inwestują w palety, również na zapas. Produkcja palet drewnianych jest zautomatyzowana, co również znacznie obniża cenę produktu. Producenci dbają o to, by produkty były wytrzymałe i nadawały się do transportowania oraz magazynowania towarów. Jeżeli firma zdecyduje się na trwałą współpracę z producentem palet, będzie można je posiadać za bardzo niską cenę. Najtaniej kupimy aplety jednorazowe, ponieważ jedna może kosztować około czterech złotych. Często producenci decydują się na zrobienie promocji. W takich chwilach opłaca się kupić więcej palet, które będą magazynowane przez nasze przedsiębiorstwo. Po etapie produkcji palety są sprawdzane pod kątem wytrzymałości, ponieważ jest to niezwykle znaczący czynnik. Trzeba zwracać uwagę na takie rzeczy, gdyż paleta podczas transportu musi wykazać wytrzymałość, nawet podczas jazdy przez nierówną powierzchnię, gdyż jest narażona na drgania.

Palety muszą być mocne. Dodatkowo powinny posiadać miejsce, w którym można przypiąć liny asekuracyjne, które zabezpieczą nasz towar przed upadkiem. Dobra paleta musi mieścić się w standardach. Chodzi o to, by grubość deski była w zakresie od dwóch centymetrów do czterech. Grubość belek w palecie to minimalnie piętnaście centymetrów. Taka jest norma europejska.