Planujemy oświetlenie wnętrza domu

Właśnie jestem w trakcie urządzania swojego wymarzonego domu. Od zawsze pasjonowała mnie architektura wnętrz i mimo tego, że nie mam z tego zakresu profesjonalnej wiedzy, to postanowiłam spróbować swoich amatorskich sił we własnych czterech kątach. Jestem właśnie na najtrudniejszym etapie tego zadania, jakim jest dobór oświetlenia.

Idealna lampa do salonu

lampy wiszące spotlineOd kiedy pamiętam bardzo interesowała mnie tematyka aranżacji wnętrz. Uwielbiałam oglądać rozmaite projekty w kolorowych gazetach i uczyć się na temat podstawowych zasad aranżacji ze stron internetowych. Z racji tego, że doczekałam się własnego domu, mam teraz możliwość zaprojektowania go według własnego uznania. Co prawda wiedza, którą mam, jest w pełni amatorska, jednak poczułam się na siłach do zrealizowania tak dużego projektu. W tym momencie pracuje nad doborem oświetlenia. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ma ono kolosalne znaczenie dla ogólnego wizerunku danego miejsca. Kiedy byłam niedawno w sklepie z oświetleniem to mocno przypadły mi do gustu lampy wiszące spotline, które postanowiłam zastosować w swoim salonie i jadalni. Mimo tego, że stawiam raczej na klasyczną stylizację, to uznałam, że nowowczesny design tych lamp stworzy ciekawą aranżację. I się nie pomyliłam. Współczesne lampy cechują się bardzo prostymi, wręcz geometrycznymi kształtami. Ich stonowana kolorystyka powoduje, że dobrze komponują się z wnętrzami bardzo surowymi, jak i bardziej przytulnymi, wręcz eleganckimi.

Jednym z największych wyzwań, które spotkały mnie przy tworzeniu aranżacji wnętrz mojego domu, był odpowiedni dobór oświetlenia. Wiedziałam, że jest to kluczowe dla ogólnego wrażenia, jakie będzie tworzyło dane pomieszczenie. W salonie i jadalni głównym źródłem światła są nowoczesne, wiszące lampy.