pomiary czasu

Pomiary czasu i osiągnięcia sportowe

Czasem zdarza mi się chodzić na lokalne imprezy sportowe. W mojej okolicy nie ma może ich zbyt wiele, jednak dobrze jest kibicować naszym zawodnikom.

Nie same pomiary czasu się liczą

pomiary czasuPrzy okazji można poznać wiele osób i później na różnych mistrzostwach kojarzy się twarze. Szczególnie interesują mnie biegi, ponieważ sama kiedyś je trenowałam. Znam się też trochę na tej dyscyplinie, jeśli chodzi o historię, styl i tym podobne rzeczy. Wszyscy zwracają przede wszystkim uwagę na pomiar czasu na zawodach przy okazji takim imprez. Ja jednak wiem, że nie zawsze czas jest najważniejszy, w przynajmniej nie w przyszłości. W danym momencie ktoś może być najszybszy bo ma świetny dzień, miał ostatnio dobre treningi, czy też przeciwnicy nie byli w formie. Jednak w dłużnej perspektywie nie znaczy to, że zostanie mistrzem. Liczy się też wytrzymałość, sprawność fizyczna, styl biegania, a nie same pomiary czasu. Od razu widać, że niektórzy zawodnicy szybko się wypalają. Wygrają w znakomitym stylu kilka biegów na zawodach a potem słuch po nich zaginął. Nie trenują regularnie, nie rozwijają swojego talentu, spoczęli na laurach i stąd ich problemu. Uważają, ze skoro elektroniczny pomiar czasu pokazuje, że już są najlepsi to już ich nic nie interesuje. Uważają, ze to koniec ich rozwoju, a przecież treningi są bardzo ważne i nie można ich zaniedbywać.

Dlatego też ciekawie jest obserwować zawodników od początku ich kariery sportowej, do mistrzostw i sprawdzać jakie postępy zrobili, co osiągnęli. To na pewno interesujące doświadczenie z punktu widzenia kibica.