Pompy do studni małej mocy

Małe przydomowe studnie mogą służyć nie tylko do zasilania instalacji wodnej ale także do prac wymagających dużo mniejszego poboru wody. Ze studni można korzystać na przykład do podlewania ogródka lub kwiatów na balkonie. Taka instalacja nie potrzebuje zbyt dużej mocy pompy i dlatego wystarczają tam ich niewielkie wersje.

Pompy wody w studniach zasilane napięciem 12 volt

pompa wody 12v do studniW mniejszych studniach, które najczęściej wykorzystują zasoby wody zaskórnej nie potrzebują dużych i wydajnych pomp do działania, ponieważ wysokość podnoszenia wody jest niewielka i wynosi zaledwie kilka lub kilkanaście metrów. W takich instalacjach wystarczy pompa wody 12v do studni, która nie potrzebuje zbyt dużego poboru prądu. Oczywiście niższe napięcie nie oznacza, że takie urządzenie to słabizna. Pomimo intuicji zasilana napięciem stałym o mocy 12 volt pompa może być nad wyraz wydajna, wbrew wszelkim oczekiwaniom. Przyczynia się do tego odpowiednia redukcja w wewnętrznych mechanizmach silnika i specjalna konstrukcja pompy. Za sprawą takiej konstrukcji inżynierskiej nie odczujemy zbytniej utraty mocy pompy, a do tego taka pompa jest bardzo bezpieczna. Używanie urządzeń elektrycznych, które pracują w środowisku wodnym jest bardzo niebezpieczne dla napięcia zmiennego 230 volt, zwłaszcza, gdy prąd będzie miał kontakt z wodą. Natomiast w przypadku napięcia 12 volt zagrożenie dla życia nie będzie aż tak duże i niebezpieczne dla jego użytkowników.

Pompy pracujące na niskim napięciu stałym mają także tą zaletę, że konstrukcje silników prądu stałego mogą być dużo mniejsze niż w przypadku prądu zmiennego. Sprawia to to, że całą pompa nie jest zbyt dużym urządzeniem, które możemy umieścić w konstrukcjach, które mają problem ze zmieszczeniem się w niektórych miejscach.