Porady dietetyczne udzielane przez internet

Niektórzy dziwią się, że nie mogą zrzucić zbędnych kilogramów, a jedzą tylko 2 lub 3 posiłki dziennie. Po pierwsze te posiłki mogą być za duże, więc ilość spożywanych kalorii może znacznie przekraczać normę. Po drugie większość z tych osób podjada między posiłkami, co nie jest już liczone jako „normalny” posiłek.

Układanie planu dietetycznego dla osoby odchudzającej się

dietetyk przez internetA każdy cukierek, kostka czekolady, słodki batonik dostarczają organizmowi pustych kalorii. Wiadomo, że jeśli ktoś prowadzi bardzo aktywny tryb życia, pracuje fizycznie, to może pozwolić sobie na spożywanie większej ilości kalorii, bo jest w stanie je spalić. Jeśli ktoś jednak większość dnia spędza na siedząco, to nie ma szans na to, by spalić zbędne kalorie. Będą się one odkładać w postaci materiału zapasowego, czyli tłuszczu. Coraz więcej Polaków korzysta z porad dietetycznych. Obecnie popularnością cieszą się nawet takie rozwiązania jak dietetyk przez internet – wystarczy umówić się na wizytę, by porozmawiać z dietetykiem przez Skype’a czy inne komunikatory. Taka konsultacja dietetyczna trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut. Dietetyk to osoba, która poznaje styl życia pacjenta, dowiaduje się, co dana osoba je na co dzień i dopiero wtedy może coś zaproponować. Dietetyk zajmuje się przede wszystkim układaniem planu dietetycznego. Dieta to nic innego jak system odżywiania. Nie można mylić diety z głodówką. To że ktoś jest na diecie wcale nie oznacza, że chodzi głodny! Dieta nie polega na głodzeniu się.

Przeciwnie – w czasie diety należy jeść często, ale mniej, by nie czuć się głodnym. 6 posiłków dziennie to minimum, ale oczywiście trzeba zwracać uwagę na ilość kalorii w produktach spożywczych. Do tego wszystkiego należy dodać jeszcze wysiłek fizyczny, który pozwala szybciej spalić tkankę tłuszczową z każdej części ciała.