Posadzka betonowa w domu

Dzisiaj w wykańczaniu wnętrz panują zupełnie inne trendy niż jeszcze kilka lat temu. Ludzie chętnie wybierają technologie cieszące się dużą popularnością, jednak nie zawsze okazuje to się strzałem w dziesiątkę. Istnieją jednak rozwiązania, które są nowatorskie i popularne zawsze, a w ostatnim czasie znaleziono dla nich zupełnie niestandardowe zastosowania.

Podłogi z betonu w każdym domu

betonowa posadzka w domuMateriałem, który w ostatnim czasie zyskał znaczną przychylność dekoratorów wnętrz okazała się mieszanka betonowa. Oczywiście nie mówimy tutaj o standardowych rozwiązaniach tylko o specjalnie przystosowanych do wykańczania powierzchni betonach architektonicznych. Mogą one pełnić przeróżne funkcje w wykańczaniu wnętrz. Jeśli chcemy, aby betonowa posadzka w domu zdobiła nam wnętrza, możemy wybrać albo betonowe płyty w dowolnej wielkości, albo monolityczną, wylewaną na miejscu powłokę. Nie ma jednak większego znaczenia, na które rozwiązanie się zdecydujemy, ponieważ oba w odpowiedniej aranżacji będą wyglądały bardzo zjawiskowo. Jeżeli w nasz gust lepiej wpasowują się betonowe, szkliwione lub szlifowane płyty, powinniśmy pamiętać o tym, aby zastosować odpowiedni materiał do fugowania, ponieważ szczeliny pomiędzy kaflami to najsłabszy punkt całej naszej posadzki. Dlatego do ich wypełnienia nie powinniśmy używać zwykłej zaprawy cementowej, która jest podatna na działanie wody. Lepiej zdecydować się na wodoodporne i grzybobójcze fugi od producenta.

Monolityczne posadzki betonowe w mieszkaniu możemy wykonać w różny sposób. Możemy zastosować specjalistyczne preparaty wzmacniające powierzchnię zwykłej płyty betonowej lub zastosować nowoczesne mikrocementy. Doskonale sprawdzą się również nowoczesne posadzki samopoziomujące z dodatkiem tworzyw epoksydowych, które nadadzą im większą elastyczność i praktyczność.