Posadzki samopoziomujące – doskonałe rozwiązanie

Posadzki, które same się wypoziomują to zdecydowanie bardzo dobre rozwiązanie jeśli chodzi o etap wykończenia podłóg. Tego typu posadzki dają gwarancję, że niezależnie od tego, co ostatecznie położymy na naszej podłodze, panele,drewno, terakotę czy płytki, zawsze będzie to dobrze leżało i unikniemy w ten sposób niepotrzebnych kłopotów.

Zastosowanie posadzek samopoziomujących

posadzki samopoziomującePonadto jeszcze trzeba dodać, że sama podłoga będzie idealna płaska, pozbawiona niepożądanych nierówności. Wykonanie takiej posadzki nie jest trudne i wcale nie trzeba do tego wołać fachowców, bo nawet w internecie można z łatwością znaleźć filmy instruktażowe na ten temat, które dosłownie krok po kroku pokazują, jak profesjonalnie wykonuje się wszelkiego rodzaju posadzki samopoziomujące. Dużym ułatwieniem w wykonywaniu takich posadzek na pewno jest fakt, że nie trzeba ich samodzielnie sporządzać z określonych składników, bo w szerokiej sprzedaży dostępne są gotowe już mieszanki i w ten sposób szybko jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać takie podłoże. A jak za takie posadzki faktycznie się zabrać? W pierwszej kolejności trzeba dokładnie oczyścić daną powierzchnię z wszelkich nieczystości, aby zyskać gwarancję iż wylewka dobrze przylgnie do podłoża. Po drugie, konieczne jest sprawdzenie, czy nie ma jakiś ubytków w podłożu. Jeśli takowe się pojawiły, trzeba je zacementować. Następny krok to zagruntowanie powierzchni specjalną emulsją, która spowoduje, że zwiększy się przyczepność samej wylewki, którą następnie już możemy nakładać na tak przygotowaną powierzchnię.

Możemy ją aplikować ręcznie albo też maszynowo, wszystko oczywiście zależy od tego, jak dużą mamy powierzchnię. Teraz tylko wystarczy odczekać odpowiedni czas i można na takim podłożu układać odpowiednie wykończenie podłogi.