Poszukiwania mat do auta dla psa

Często podróżuje z moim pieskiem samochodem. Mój pies jest zazwyczaj dobrze ułożony, ale podczas jazdy autem ma jeden bardzo zły zwyczaj. Nie mogę go tego odzwyczaić. Mianowicie pies często przeskakuje mi na przednie siedzenie. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ już kiedyś zmienił mi w ten sposób bieg w samochodzie. Musiałam znaleźć jakieś rozwiązanie tego kłopotu.

Kupno solidnej maty do samochodu dla psa

mata do auta dla psaNa szczęście okazało się, że na taki problem wymyślono już rozwiązanie. Moja pani weterynarz podpowiedziała mi, że dobrym rozwiązaniem będzie mata do auta dla psa. Zapytałam się jej, jak działa taka mata. Powiedziała mi, że jest to specjalne mata, którą zakłada się na siedzenia w aucie i zapina na specjalne zatrzaski. Dzięki temu pies nie może przeskoczyć na przednie siedzenie. W dodatku jest zabezpieczony podczas podróży. Mata jest antypoślizgowa, dlatego pies podczas na przykład ostrego hamowania, raczej nie spadnie z siedzenia. Warto również wziąć pod uwagę, że w większości mat jej środkowa część wykonana jest z siatki, dlatego pies może bez problemu obserwować właściciela podczas jazdy. Jest to szczególnie istotne w przypadku czworonogów nerwowych, z problemami behawiorystycznymi, a do takich psów zaliczał się mój zwierzak. Zdecydowałam się jeszcze tego samego dnia udać do sklepu zoologicznego, gdzie można było dostać takie maty.

Muszę przyznać, że już od pierwszego zastosowania tego produktu i podróży z psem w aucie, zauważyłam sporo zalet takiego rozwiązania. Przede wszystkim mata gwarantowała, że pies nie przeskoczy na przednie siedzenie. Jednak jeszcze ważniejsze było dla mnie to, że psia sierść zostawała na macie i nie musiałam za każdym razem odkurzać tapicerki w samochodzie, żeby następni pasażerowie nie mieli całych ubrań w sierści.