Poszukiwania polskich świec sojowych

Bardzo lubię wieczorami palić sobie świece w salonie, albo w sypialni, w zależności od tego, gdzie akurat spędzam czas. Lubię gdy aromat świeczek zapachowych unosi się w powietrzu. Nie mówiąc już o tym, że świeca generuje piękny blask, który kojarzy mi się z dzieciństwem i babcinym kominkiem. Ostatnio zdecydowałam się zakupić jakąś dobrą, dużą świecę, która będzie mi służyć przez długi czas.

Kupno polskiej świecy sojowej z drewnianym knotem

polskie świece sojowe z drewnianym knotemDowiedziałam się od mojej koleżanki z osiedla, że najlepsze pod tym względem są świece sojowe. Przede wszystkim dlatego, że nie zawierają one w swoim składzie ołowiu, który mógłby uwalać się w procesie spalania wosku. To bardzo ważne z punktu widzenia zdrowia. Świece sojowe są bowiem hipoalergiczne i zawierają w swoim składzie tylko naturalne aromaty. Mogą więc być spokojnie zapalane w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci, alergicy, czy nawet zwierzęta domowe. Drewniany knot jest w pełni ekologiczny, a przy tym gwarantuje, że sojowa świeca będzie się równo wypalała. Koleżanka podpowiedziała mi także, gdzie z pewnością kupię polskie świece sojowe z drewnianym knotem, w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Udałam się do zaproponowanego przez nią sklepu jeszcze tego samego dnia, ponieważ bardzo mnie zaciekawiła tym temat. Już wkrótce przekonałam się, że to była bardzo dobra decyzja.

W tym sklepie znalazłam bardzo duży wybór świec sojowych. Bez problemu znalazłam takie o przyjaznych, podobających mi się aromatach zapachowych. Kupiłam od razu kilka sztuk takich ekologicznych i przyjaznych środowisku świec. Jedną z nich zapaliłam jeszcze tego samego dnia w mieszkaniu. Okazało się, że posiada ona niezwykle delikatny aromat, który unosi się w pomieszczeniu jeszcze długo po zgaszeniu świeczki.