Pozycjoner dla wózka widłowego

W przedsiębiorstwach przemysłowych oraz handlowych, swoje zastosowanie znajdzie wózek widłowy oraz specjalna ładowarka, która także może zostać wyposażona na przykład w widły, czy też pozycjoner, dzięki któremu, ładowarka będzie mogła transportować towary z zachowaniem należytych standardów, a także wytycznych bezpieczeństwa i higieny pracy.

Nowoczesny pozycjoner wideł

innowacyjny pozycjoner widełCoraz więcej towarów, codziennie dostarczanych do przedsiębiorstw, zostaje umieszczanych w specjalnych skrzyniach, a coraz rzadziej do tego celu zostają wykorzystywane euro palety. Wówczas operator ładowarki lub wózka widłowego, aby zdjąć skrzynię z towarem, wynoszącą szerokość ponad 3 metrów, musi skorzystać z specjalnych sprzętów. Jednym z najbardziej zaawansowanych, oraz także częściej wykorzystywanych systemów, jest innowacyjny pozycjoner wideł, dzięki któremu istnieje możliwość przejęcia nawet najszerszych oraz najcięższych towarów. Pozycjoner pozwala na poszerzenie rozstawu wideł, oraz przejęcie skrzyni z umieszczonym na niej towarem, jak również bezpieczne przetransportowanie towaru w wybrane miejsce w magazynie, lub poza nim. Dzięki takim systemom, czynności wykonywane przez pracowników w zakładzie przemysłowym, jak również proces pracy osób zatrudnionych, jest przeprowadzany znacznie szybciej, płynniej, a także z zachowaniem odpowiednich standardów, regularnie nadzorowanych przez pracodawcę tych osób, jak również przez służby inspekcji pracy.

Aby zachować całkowitą płynność wykonywanych czynności w zakładach przemysłowych, konieczne jest wyposażanie przedsiębiorstw w innowacyjne maszyny, takie jak wózki widłowe, jak również specjalne pozycjonery do wideł, a także chwytaki do tego rodzaju maszyn. Pozwalają one na przechwytywanie towaru trudnego do przejęcie poprzez tradycyjne systemy.