Prace wykończeniowe w mieszkaniu

Właściciele mieszkań przeważnie wykonują w nich remonty co siedem – dziesięć lat i polegają one głównie na odświeżeniu. Jeżeli natomiast mieszkanie jest w stanie surowym, czyli ma „gołe ściany”, to konieczne są wszelkie prace wykończeniowe.

Kiedy przeprowadzane są prace wykończeniowe?

kompleksowe usługi remontowe warszawaDla wielu ludzi stwierdzenie „wykończeniowe” oznacza końcowy etap remontu, czyli zaraz przed wprowadzeniem się właścicieli. Jednak jest to błędne myślenie, ponieważ prace tego pokroju zaczyna się zaraz po zamknięciu budynku, czyli wykonaniu dachu obiektu. Zakres prac wykończeniowych jest bardzo szeroki i stąd też są one kompleksowe. Przede wszystkim muszą być wykonywane w odpowiedniej kolejności, czyli najpierw montowane są niezbędne przewody w ścianach, podłogach i sufitach, a następnie układane są podłogi. Jeżeli jakaś firma będzie chciała je wykonywać w odwrotnej kolejności, to możemy mieć pewność, że nie są to profesjonaliści, którzy znają się na swojej pracy. Najpierw musi być wykonana instalacja wodociągowa, kanalizacyjna, grzewcza i elektryczna. Później powinno się stawać ściany działowe, układać podłogi, a na końcu glazurę w kuchni i łazience, łącznie z montażem wyposażenia sanitarnego, czyli wanny, umywalki i prysznica. Liczy się jakość wykonywanych usług, gdyż nikt nie chce po kilku miesiącach szukać specjalistów, którzy będą naprawiać usterki. Dlatego też warto szukać firm remontowych z doświadczeniem i pozytywnymi opiniami klientów. Na rynku takich firm jest sporo, zatem warto dobrze poszukać.

To, ile będzie kosztować wykończenie mieszkania pod klucz zależy przede wszystkim od rodzaju i ilości wykonywanych prac. Jeżeli w grę wchodzi jeszcze osuszania i odgrzybiania łazienki, to całkowity koszt poszybuje w górę i dobrze jest mieć to na uwadze.

Najnowsze informacje na www.inplus-remonty.pl