Producent drzwiczek do popielnika

Piece kaflowe umieszczane są w domach już od osiemnastego wieku. W dawnych czasach były szczególnie popularne w Niemczech, gdzie doskonalono i rozwijano technikę ich budowy. Piece te stanowią rodzaj pieca akumulacyjnego. Z ich wykorzystaniem można bez problemu ogrzać pomieszczenia. Do ogrzewania można spalać w nich każdy rodzaj drewna albo węgiel.

Budowa pieca kaflowego

wysokiej jakości drzwiczki popielnikowePiece kaflowe najbardziej kojarzą się ze starymi kamienicami, gdzie nie dochodzi ogrzewanie miejskie. Są one jednak również stawiane w nowym budownictwie. Powstają ich bardzo nowoczesne wersje, które mogą zastąpić tradycyjny kominek. Piec oddaje zdecydowanie dłużej zgromadzone ciepło niż kominek. Piece kaflowe wolnostojące są eleganckim elementem wystroju nawet najbardziej wymagających pomieszczeń. Są przy tym bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Piec składa się oczywiście z kafli. Możemy wybrać tradycyjne bardzo zdobione, lub w nowoczesnej formie, na przykład jednokolorowe, bez zdobień. W środku znajduje się najważniejsza część, czyli palenisko. Od wielkości paleniska zależy wartość akumulacyjna całego pieca. Tuż pod nim jest umiejscowiony popielnik, gdzie spada wypalony materiał. Palenisko i popielnik zamknięte są specjalnymi drzwiczkami. Warto zainwestować w wysokiej jakości drzwiczki popielnikowe. Powinny być odporne na wysokie temperatury panujące wewnątrz, a także na uderzenia. Dobrze wykonane pozwalają na otwarcie bez utraty szczelności.

Drzwiczki popielnikowe najczęściej wykonane są z materiału żeliwnego. Wybierając je można naprawdę zaszaleć i wybrać wśród wielu rodzajów. Najpiękniejsze są te bogato zdobione, na wzór starych, barokowych popielników. W połączeniu z nowoczesnym designem będą świetnie się prezentować, jako najbardziej wzorzysty i ciekawy element całego pieca kaflowego.