Profesjonalne czyszczenie tapicerki

Większość tanich mebli do siedzenia, spania czy odpoczynku wykonana jest z drewnianego lub stalowego stelaża, materacy i pokrowca, który łatwo zdjąć i wyprać w razie zabrudzeni. Droższe modele przeważnie mają tapicerkę, której nie ściągniemy.

Jak czyścić meble tapicerowane?

czyszczenie tapicerki WrocławPrzeważnie osoby posiadające tapicerowane meble regularnie oddają je do specjalnej pralni, które je odświeżą i usuwa ewentualne zabrudzenia. W przypadku takich mebli lepiej nie ryzykować z ich praniem w domowych warunkach, bo zwyczajnie możemy je zniszczyć. W ich przypadku trzeba uważać, aby ich nie zabrudzić, ponieważ czyszczenie jest dość skomplikowane. Obicia mebla nie zdejmiemy, zatem do pralni należy oddać cały mebel. Jeżeli jest nam potrzebne czyszczenie tapicerki Wrocław jest miastem, w którym znajdziemy kilkanaście firm zajmujących się takimi usługami. Możemy tam oddać starą i zakurzoną kanapę, sofę z licznymi zabrudzeniami od zwierząt czy fotele z plamami z jedzenie i picia. W trakcie użytkowania mebli często dochodzi do zabrudzeń ich obicia, ponieważ niczym nie jest chronione. Firmy zajmujące się czyszczeniem tapicerowanych mebli doskonale wiedzą jak usuwać plamy, aby nie zniszczyć tkaniny. Tapicerki mogą być wykonane z naturalnej lub ekologicznej skóry, weluru, lnu czy bawełny, a każda z nich wymaga indywidualnego podejścia. Jedne plamy można usunąć na sucho, a inne wymagają użycia wody i detergentów. Jednak zlecając to zadanie specjalistom, mamy pewność, że mebel wróci do nas jak nowy.

Pod tapicerką znajduje się najczęściej pianka i drewniana lub stalowa konstrukcja, które łatwo zamoczyć, jeżeli będzie się ją niewłaściwie czyścić. Czasem lepiej zapłacić kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych za profesjonalne czyszczenie niż stracić cenny mebel.