Profesjonalne generatory gazowe

Jak zapewne każdy z Państwa wie każda firma uzależnia swoje działanie od energii elektrycznej. Obecnie przyzwyczailiśmy się do tego, że prąd w naszych gniazdach płynie niemal zawsze gdy go potrzebujemy. Niestety od czasu do czasu przytrafiają się też awarie sieci energetycznych i wówczas wspomniane wcześniej firmy mają spory problem, który jednak jest w miarę łatwy do rozwiązania.

Generator prądu na gaz

Agregaty gazoweJeszcze kilkadziesiąt lat temu gdy doszło do awarii sieci energetycznej to jedynym rozwiązaniem było bierne oczekiwanie na to aż awaria zostanie naprawiona a dopływ energii elektrycznej przywrócony. Obecnie możemy sami produkować prąd, który jest nam przecież niezwykle potrzebny do pracy czy wykonywania codziennych czynności w domu. Produkcja prądu odbywać się może dzięki urządzeniom zwanym agregatami lub też generatorami napięcia. Najczęściej spotykanymi rodzajami tychże urządzeń są generatory zasilane olejem napędowym oraz benzyną. Jakiś czas temu do masowej produkcji weszły również nieco nowsze agregaty gazowe. Moc tychże urządzeń jest również bardzo duża i wbrew powszechnemu stereotypowi wcale nie odbiega od mocy generatorów benzynowych. Najbardziej wydajne agregaty gazowe dysponują mocą równą 4500 kWe. Takie urządzenie jest w stanie zasilić naprawdę wiele maszyn obecnych w firmach. Z takiego rozwiązania bardzo często korzystają właściciele firm produkcyjnych gdzie niekiedy jedna godzina zatrzymania taśmy produkcyjnej powoduje straty liczone w setkach tysięcy złotych. 

Warto też wspomnieć o tym, że generatory gazowe są dużo bardziej ekologiczne niż te, które zasilane są olejem napędowym czy wspomnianą wcześniej benzyną. Obecnie zaczyna się produkować agregaty gazowe w wersji mobilnej co pozwoli na używanie tego generatora w dowolnym miejscu. Początkowo produkowano te urządzenia jedynie w wersjach stacjonarnych.