Prosty sposób na otwarcie wypożyczalni samochodowej

Ciekawym pomysłem na własny biznes może być otwarcie wypożyczalni aut. Wiąże się to z koniecznością zainwestowania odpowiedniego kapitału, ale na zminimalizowanie kosztów inwestycji jest pewien sposób. Można w tym celu skorzystać z leasingu samochodów i kupić całą flotę aut wpłacając jedynie niewielki udział własny.

Do otwarcia wypożyczalni potrzebne są samochody

wypożyczalnia samochodów łódźJeśli chcemy wypożyczać klientom auta to musimy zacząć właśnie od tego, żeby zakupić ich odpowiednią ilość. Wcześniej trzeba jeszcze zadbać o to, żeby mieć je gdzie parkować. Najlepsza do tego jest własna posesja, ponieważ auta będzie można mieć na oku przez całą dobę. Samochody można kupić za gotówkę lub na kredyt, ale najlepszą opcją sfinansowania takiej inwestycji jest leasing bankowy. Jest to prosty sposób na kupienie nawet kilkunastu samochodów bez angażowania całego swojego kapitału. Na początek można zacząć od kilku aut, a potem kupować kolejne, jeśli biznes będzie się kręcił. W każdym razie każda wypożyczalnia samochodów Łódź powinna mieć w swojej ofercie auta różnej klasy. Najlepiej zdecydować się na modele od jednego producenta. Kupując kilka pojazdów różnej klasy w jednym salonie dealerskim możemy liczyć na bardzo duże rabaty flotowe. No i koniecznie trzeba znaleźć najtańszą firmę leasingową. Taki zakup pojazdów do wypożyczalni to transakcja na dużą kwotę, więc każdy procent odsetek mniej będzie się przekładał na całkiem sporą sumę oszczędności.

Kiedy już przygotujemy teren i kupimy samochody to trzeba będzie je jeszcze ubezpieczyć. Tym już zajmuje się bank lub firma leasingowa, bo to one są formalnie właścicielem pojazdów. Na pewno trzeba być przygotowanym na to, że ubezpieczenia samochodów do wypożyczalni będą kosztowały więcej niż ubezpieczenie pojazdów na własny użytek.