Raty bez BIK

Każda firma lub osoba prywatna zajmująca się zawodowo pożyczaniem pieniędzy żąda jakiegokolwiek zabezpieczenia spłaty środków, które przekazuje pożyczkobiorcy. W segmencie pożyczek pozabankowych prywatnych jest to zazwyczaj jakaś ruchomość bądź nieruchomość, rzecz która przy sprzedaży może pokryć ewentualne koszty pożyczki i sprawi, że poniesione ryzyko przyniesie takiemu inwestorowi zysk.

Zabezpieczenie bazą BIK

pożyczki ratalne bez bikPodobnym zabezpieczeniem w sektorze instytucji bankowych i pozabankowych jest możliwość sprawdzenia klienta w bazach informacji gospodarczych, które świadczą, w sensie historycznym o ewentualnej możliwości spłaty jakiegoś zobowiązania w przyszłości. Pożyczki ratalne bez BIK są jak najbardziej możliwe, pod warunkiem, że pożyczkodawca dokona innych możliwości weryfikacyjnych lub możliwości zabezpieczenia się na rzeczy będącej w posiadaniu potencjalnego pożyczkobiorcy. Stąd pożyczkodawcy często zamiennie zastępują sprawdzanie bazy BIK poprzez sprawdzenie innych baz informacji gospodarczych: BIG Info Monitor, Krajowy Rejestr Długów, ERIF bądź innymi. Zazwyczaj mrzonką jest stwierdzenie, że dana firma nie sprawdza niczego i nic nie chce w zamian, natomiast stwierdzenie, że istnieją pożyczki ratalne bez BIK są jak najbardziej prawdziwe i są skierowane do określonego modelu klienta – klienta z problemami w BIK, ale bez problemów w innych bazach.

Przy wyborze pożyczki, kredytu, jakiejkolwiek formy zewnętrznego finansowania warto zasięgnąć opinii jakie bazy zewnętrzne są weryfikowane przez pożyczkodawce. Każda firma ma swoją własną specyfikę i formę działania. Pożyczki bez bik są przeznaczone do określonego grona klientów. Zła historia w bik nie musi oznaczać złej historii w innych bazach informacji gospodarczej, co może mieć końcowe przełożenie na decyzję o przyznaniu finansowania.