Ręcznie wykonywane kolczyki

Bardzo lubię biżuterię szczególnie tą, która jest unikatowa i wyróżnia się wśród innych błyszczących ozdób. Zamiłowanie do biżuterii odziedziczyłam z pewnością po babci, która tak jak ja uwielbia różnego rodzaju błyskotki.

Unikatowe ręcznie wykonane kolczyki 

kolczyki robione ręcznieSzczególnie lubię pierścionki oraz kolczyki. Uważam, że mogą one ożywić każdą stylizację. Oprócz tego kolczyki mogą podkreślić naszą osobowość i być kropką nad i przy każdym naszym stroju. Kolczyki to część biżuterii i określane są jako niewielkie przedmioty noszone w uszach, ale również w innych częściach ciała. Najczęściej wykonane są z metali szlachetnych takich jak srebro czy złoto, ale również produkuje się kolczyki z tytanu, stali chirurgicznej. Spotkać można również kolczyki wykonane z drewna lub z kości. Kolczyki towarzyszą ludziom od wielu wieków. Pełniły rolę nie tylko estetyczną, ale również identyfikowały dane osoby z poszczególnymi grupami społecznymi. W dzisiejszych czasach kolczyki pełnią jedynie funkcje ozdobne. Mamy dostęp do wielu różnego rodzaju biżuterii. Popularne są kolczyki robione ręcznie, które charakteryzują się oryginalnością i są niepowtarzalne. Ręcznie wykonane ozdoby dodają uroku. Możemy wybrać kolczyki nawiązujące do tradycji, lub te bardziej nowoczesne. Kolczyki ręcznie wykonywane często mają ciekawe wzory i bardzo wysoką jakością wykonania. Każdy szczegół jest dopracowany, a artysta wkłada całe swoje serce w to aby ozdoby były jak najlepiej wykonane i jak najlepiej się prezentowały. Jakość wykonania jest warta każdej ceny i warto mieć w swojej szkatułce choć jedną parę takich kolczyków.

Ja w swojej szkatułce mam bardzo wiele kolczyków jednak najchętniej nosze te, które zakupiłam ze sklepów z ręcznie wykonaną biżuterią. Mam wtedy wrażenie, że osoba, która projektowała dany przedmiot jest bardzo blisko mnie i uczestniczy w moim życiu.