profile schodowe

Remont tarasu i schodów tarasowych

W te wakacje, dokładnie mówiąc w lipcu postanowiłem zrobić jakiś remont koło domu, bo prawdę mówiąc od dawna nas nic ciekawego nie było robione. Widać było jednak, że po prostu trzeba coś odnowić. Wraz z żoną, więc postanowiliśmy zrobić remont tarasu u siebie przed domem.

Profile schodowe zwiększą bezpieczeństwo

profile schodoweKonieczne było uszczelnienie tarasu, ponieważ strasznie się na nim lało. Wystarczył, wierzcie mi, że drobny deszczyk, a cały taras był bardzo mokry, jakby to przeszła jakaś ulewa. Ponadto przy tarasie znajdują się drzwi balkonowe do naszego domu, więc zdarzało się i tak, że woda była pod drzwiami, przez co trzeba było jeszcze bardziej uszczelnić drzwi, żeby się przypadkiem nie nalało do domu. Już nie mówiąc o śliskich schodach do domu, na których trzeba będzie zamontować profile schodowe, gdyż w takim stanie jakim są teraz stwarzają duże niebezpieczeństwo. Mieliśmy w końcu na tarasie jedynie, co podkładki tarasowe, a jak wiadomo one nie uszczelniają, więc w sumie nie ma się, co dziwić, że na tarasie znajdowało się podczas deszczu tyle wody. Jak postanowiliśmy z żoną, tak też zaczęliśmy działaś. Postanowiliśmy zrobić u siebie taras balastowy. Stwierdziliśmy, że jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ taki taras nie dość, że jest bardzo ładny i prezentuje się na prawdę świetnie, to jeszcze pasuje idealnie do naszego podwórka. Postanowiliśmy zamontować jeszcze na tarasie płyty tarasowe na podkładkach, ponieważ szkoda było niszczyć tych podkładek, które mieliśmy, bo są były na prawdę w świetnym stanie. Żeby zrobić to wszystko kupiliśmy także profile schodowe, które były niezbędne do tego, żeby wykonać ten nasz remont. Żeby to wszystko zrobić musiałem wziąć z pracy sobie dwa tygodnie urlopu, które na szczęście miałem, bo wolałem zrobić to wszystko sam. Ogólnie wszystkie materiały kosztowały nas na prawdę sporo, tak więc nie było już pieniędzy na to, żeby zapłacić komuś za z to, żeby zajął się remontem.

 

Na szczęście, pomógł mi mój syn, który z racji tego, że są wakacje siedzi sobie w domu i w zasadzie nic ciekawego nie robi, to chociaż do tego się przydał. Remont poszedł nam dość szybko, a efekt jest po prostu rewelacyjny. Nareszcie nasz taras wygląda super i co najważniejsze nie przepuszcza wody.