Renesans drewna w budownictwie

Wzrastająca świadomość ekologiczna, a co za tym idzie, coraz częstszy zwrot ku naturze, powoduje przywołanie do łaski i stosowania dawnych surowców i materiałów, których walory dostrzeżono  na nowo. Wśród tych staroci odkrytych na nowo, niewątpliwie pierwsze miejsce zajmuje drewno. Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że zastąpienie tworzyw sztucznych drewnem, jest zdrowsze pod każdym względem.

Jakie okna w nowym domu?

okna drewniane producentStawiając takie pytanie, trzeba dodać, że nie chodzi tu o kształt i rozmiar, tylko o materiał, z którego są zrobione ramy okienne. Tylko okna drewniane producent poleca, opisując ich zalety. Najmocniej akcentowana jest dźwiękoszczelność, gdyż przy takim natężeniu hałasów, które nas otaczają jest to sprawa priorytetowa. Rodzaj drewna, z którego produkowane są ramy okienne, a są to sosna, dąb lub oryginalny meranti, gwarantują wysoką jakość i trwałość. Szyba okienna składa się z trzech warstw, a ramy i ościeżnice są też wielowarstwowe. Można założyć, że są to elementy standardowe okien. Natomiast kształt, okucia, zamki, to już sprawa designu i ma tu pole do popisu kupujący, który wybiera, stosownie do swoich potrzeb. Mogą to być okna w stylu retro, albo nowoczesne. Oczywiście ramy okienne mogą być w różnych kolorach. Dokonując wyboru okien należy brać pod uwagę różne czynniki, szczególnie jeśli budowany jest dom inteligentny. Wówczas istotnym czynnikiem, jest możliwość połączenia z systemem funkcjonującym w domu i montaż zabezpieczeń.

Producenci okien prezentują swoje wyroby na stronach internetowych. Wybór jest bardzo duży. Oczywiście zakup on-line nie stanowi żadnego problemu. Okna oferują również portale handlowe. Bardzo często w internecie dokonuje się  wstępnego wyboru kupowanego przedmiotu, a ostateczna transakcja finalizowana jest tradycyjnie.