Rodzaje zabezpieczeń parkingowych

W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas jest posiadaczem przynajmniej jednego samochodu. Poruszanie się własnym pojazdem jest o wiele wygodniejsze, niż podróżowanie wiecznie zatłoczonymi, dusznymi autobusami, czy pociągami. Jest też dużo szybsze niż poruszanie się pieszo. Jednak istnieje jedna zastanawiająca kwestia dotycząca samochodów, a mianowicie jego bezpieczne zaparkowanie. Nie wszędzie istnieją parkingi strzeżone, a mimo wszystko chcielibyśmy się jakoś zabezpieczyć chociażby przed kradzieżą.

Przegląd blokad na parkingach

blokady parkingoweW związku z odpowiednim zabezpieczeniem naszych pojazdów, często stosowane są blokady parkingowe. Ich zadaniem jest ochrona miejsc parkowania przed nieuprawnionymi pojazdami. Dodatkowo ich stabilne wykonanie pozwala zredukować ryzyko aktów wandalizmu niemal do minimum. Są one wykonane ze stali i pokryte lakierem w formie proszku, który jest niesamowicie odporny na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Ponadto blokady te są bardzo dobrze widoczne w nocy, dzięki oklejeniu ich taśmami odblaskowymi. Istnieją zarówno blokady w formie stałej, jak i składanej. Mogą być zamykane na kłódki ze specjalnym numerem otwierającym je, otwierane za pomocą kluczyka, bądź bolców z kłódkami. Wszystko po to, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo przed intruzami. Co więcej, obsługa tych blokad jest niewiarygodnie łatwa i bezawaryjna. Do ich przymocowania do podstawy służą kotwy stalowe. Wśród modeli barier parkingowych znajdują się słupki i zapory automatyczne, blokady składane, słupki parkingowe, odbojnice, osłony i bariery, które zabezpieczają właściwie konkretne miejsca parkingowe przed dostaniem się na nie nieuprawnionych pojazdów. Często rozwiązania tego typu stosowane są przy parkingach galerii handlowych.

Zabezpieczenie miejsca parkingowego, na którym stawiamy nasz samochód powinno być dla nas priorytetem. Dobrze, że poza parkingami strzeżonymi istnieją też inne opcje na ochronę naszego pojazdu. Dzięki opisanym powyżej blokadom miejsca parkingowe strzeżone są pilnie przed dostaniem się do nich nieuprawnionych pojazdów. Pozwala to lepiej zadbać o bezpieczeństwo naszego mienia, a także samego parkingu, na którym się te blokady znajdują.