Rola i zastosowanie aplikacji na androida

Wynalezienie telefonu komórkowego było czymś, o czym marzyli pisarze sci-fiction. Wynalazcy jednak poszli o krok, a raczej wiele kroków dalej. Wynalezienie smartfona było wydarzeniem, które na zawsze zmieniło wygląd świata. Trudno sobie, tak naprawdę, zdać sprawę jak wielka jest ich rola w życiu ludzkim. Całkowite wyczerpanie tego tematu zajęłoby zbyt dużo czasu, najlepiej poznać to w praktyce.

Rola smartfona i aplikacji mobilnych 

tworzenie aplikacji na androidaDecydując się na zakup smartfona możemy usprawnić wiele dziedzin życia. Wbrew stereotypom nie służy on tylko nastolatkom, nawet dorośli ludzie znajdą dla niego zastosowanie. Korzystając z usług finansowych, np. bankowości, możemy wykorzystywać aplikacje. Innym przykładem może być sterowanie systemami monitoringu lub centralnego ogrzewania w domu. Pomysłów na wykorzystanie jest tyle, że nie sposób ich wszystkich opisać. To dlatego tworzenie aplikacji na androida stało się tak dochodowym zajęciem. Informatycy zadbali, by przy pomocy telefonu z łatwością zapłacić za zakupy, kupić bilet na pociąg, zamówić jedzenie i wiele, wiele innych. Jednym z najciekawszych według mnie zastosowań aplikacji mobilnych jest prowadzenie domu. Kilkoma kliknięciami w ekran dobieramy temperaturę grzejników, dzięki czemu po pracy możemy wrócić do ciepłego domu, nie ogrzewając go podczas naszej nieobecności. Oprócz tego popularne są sterowane systemem android rolety okienne. Zaglądając w aplikację łatwo sprawdzić na jakim etapie jest nasze pranie, zmienić temperaturę w lodówce, wyłączyć piekarnik lub sprawdzić czy nie zostawiliśmy włączonego żelazka. Ostatni przykład pokazuje widoczny wpływ na bezpieczeństwo.

Każdy, kogo interesuje modernistyczne podejście do życia nie uniknie korzystania z systemu android. Jest to prosty w obsłudze system operacyjny, jednak możliwości oferowane przez niego są bardzo rozległe. Programowanie na nim daje duże pole do popisu, w szczególności jeśli chodzi o kreatywne myślenie. Można zaryzykować stwierdzeniem, że za niedługo zajęcie to zyska miano „sztuki”.