zabawki kreatywne dla dzieci

Rozwój dziecka i zabawki kreatywne na etapie wczesnoprzedszkolnym

Każdy etap rozwojowy dziecka niemal od momentu urodzenia ma wiele cech charakterystycznych i każdy z nich wiąże się z innymi nowymi umiejętnościami, czy zainteresowaniami.

Zabawki kreatywne i nauka liczenia

zabawki kreatywne dla dzieciRodzice starają się robić wszystko, by wspierać rozwój malucha i pomagać mu poznawać świat. Dziecko trzyletnie, zanim pójdzie do przedszkola, stale się uczy. Jest bardzo ciekawe otoczenia, zadaje mnóstwo pytań, co oczywiście bywa czasem uciążliwe. Doskonale rozpoznaje bliskie osoby, pamięta wiele szczegółów, imion, kojarzy fakty z życia codziennego. Lubi muzykę i uczenie się nowych piosenek, lub prostych wyliczanek. Najwyższej jakości zabawki kreatywne dla dzieci w tym wieku zwykle są oparte na przedmiotach użytku domowego, np. małe zestawy kuchenne. Dzieci w tym wieku zaczynają opanowywać podstawy liczenia, zdają sobie sprawę z różnicy między jeden a dwa, widzą też, jeśli przedmiotów jest więcej. Zabawki edukacyjne dla 3 latka powinny wspierać naukę liczenia i rozpoznawania pierwszych literek. Maluchy stają się coraz bardziej samodzielne, potrafią samodzielnie jeść przy pomocy łyżki. Z powodzeniem mówi zdaniami złożonymi, komunikuje się coraz lepiej. Zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym są zazwyczaj kolorowe, a układanki niezbyt skomplikowane. Drewniane klocki sprawdzają się zawsze i kształtują umiejętność motoryki poprzez budowanie wieży. Zabawki edukacyjne dla 4 latka, powinny wspierać jego proces nauki i ułatwiać koncentrację. Dzieci w tym wieku już potrafią samodzielnie korzystać z toalety, co jest szczególnie ważne jeśli idą do przedszkola, gdzie powinny się szybciej usamodzielniać.

Wszelkiego rodzaju zabawki muzyczne i plastyczne są bardzo lubiane zarówno przez dziewczynki, jak i przez chłopców. Gry ruchowe z pomocą piłki, pomagają wspierać rozwój fizyczny.