silnik elektryczny do łodzi

Silnik elektryczny czy spalinowy do łodzi?

Jeśli wybieramy się na ryby to musimy zadbać o odpowiedni środek transportu. Sam dojazd nie będzie problematyczny. Jednak trzeba również poruszać się po jeziorze czy rzece.

Silnik elektryczny do łodzi a hałasy

silnik elektryczny do łodziDo tego potrzebna na pewno będzie nam łódka. Jednak jak powinna być ona napędzana? Do wyboru mamy silnik elektryczny do łodzi, jak również silniki spalinowe. Do czego zależy to, który z nich powinniśmy wybrać? Czy jest to tylko kwestia ceny czy wygody, czy również parametry naszej łodzi muszą być odpowiednie? Przede wszystkim silnik spalinowy jest mocniejszy. Możemy szybciej płynąć taką łódką, co jest szczególnie ważne, kiedy chcemy szybko wrócić na brzeg z powodu złych warunków atmosferycznych. Wtedy przyda się też baofeng, gdybyśmy stracili łączność. Do tego nie musimy się martwić o taki silnik, bo jest on trwały mocny. Jego wadą jest fakt, iż jest on głośniejszy, niż silnik elektryczny do łodzi. Wiadomo, że ryby nie lubią hałasu i uciekają, dlatego też wędkarze zawsze zachowują się bardzo cicho. Na pewno taki silnik spalinowy by je spłoszył. Wtedy nawet echosonda wędkarska by nam nie pomogła w złapaniu ryb. Jednak silnik elektryczny też ma swoje zalety. Jest na pewno tańszy, a do tego jest bezpieczny dla środowiska. Również jest lżejszy i może być zamontowany nawet na niewielkich łódkach.

Jeśli go dobrze naładujemy to na pewno wystarczy on nam na cała podróż wędkowania. Dlatego też oba silniki do łodzi na pewno są dobre, jednak powinniśmy się zastanowić nad tym, co jest dla nas najważniejsze i pod tym katem wszystko wybierać.