Skubarki do wielu gatunków ptactwa

Generalnie, każdy ptak ma pióra. Jeśli chcemy go odpowiednio przyrządzić na obiad, te pióra trzeba usunąć. Większość z nas idzie po prostu do sklepu, aby zakupić taką tuszę, z które zrobi pyszne danie. W sklepach ptaki na obiad są już oskubane. Jednak, ktoś to musi wcześniej robić. W przemyśle, skubaniem zajmują się maszyny.

Skubanie ręczne nie jest zbyt wygodne

skubarka do indykówOczywiste jest, że jeśli ktoś chciałby mieć skubarkę, a ubija ptactwo raz w miesiącu, to nikt mu tego nie zabroni. Jednak takie urządzenia zazwyczaj wykorzystuje się przy większym przerobie drobiu. Indyki skubią się łatwo, pióra odchodzą przeważnie szybko i bez problemów. Jeśli jednak chodzi o skubanie przemysłowe (duże ilości) skubarki są niezbędne. Praktycznie skubarka do indyków może być wykorzystywana nawet w prywatnych gospodarstwach, ponieważ nie zajmuje ona wiele miejsca, a jest bardzo wygodna. Indyki są zaliczane do tzw. ciężkiego drobiu. Nie jest to np. kilogramowa kura, którą skubarka spokojnie obróci w środku. Indyki mogą ważyć nawet do dwudziestu kilogramów (np. brojlery) i skubanie w zwykłej skubarce tak wielkiego ptaka może ją znacznie obciążać. Dlatego do skubania „ciężkiego drobiu”, jest potrzebne odpowiednie urządzenie, które swoimi gabarytami będzie odpowiednie dla dużego ptactwa. Także siła silnika jest ważna oraz ilość obrotów. Silnik nie może się zatrzymywać w trakcie skubania. Dlatego jeśli ktoś ma w gospodarstwie indyki, lepiej zakupić skubarkę przeznaczoną właśnie dla nich.

W takiej skubarce oczywiście także można oskubać znacznie mniejsze ptactwo – np. kury, czy perlice. Chodzi o to, że jeśli mamy zakupić skubarkę tylko dla kur (małego ptactwa), to już będzie trudno w niej oskubać indyka, czy nawet gęś, która jest przy tym odporna na wodę.