Skuteczna ochrona telefonu

Wszyscy doskonale wiemy, że etui jest niezbędne jeśli chcemy, aby nasz telefon zachował swój świetny wygląd na dłuższy czas. Nie tylko doskonale go chroni, ale też nierzadko potrafi całkowicie odmienić jego wygląd oczywiście w ten pozytywny sposób. Niektórzy uważają, że najtańsze pokrowce słabo chronią smartphone’a, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Jak etui chroni telefon?

funkcjonalne pokrowce etui na telefonNawet to najtańsze silikonowe, czy też gumowe etui może uchronić nasz telefon przed roztrzaskaniem, czy wręcz zapobiegać jego upadkom. Działa to w bardzo prosty sposób. Po pierwsze dzisiejsze smartphone’y są niezwykle cienkie i nierzadko także śliskie oraz dosyć szerokie, a co za tym idzie są także nieporęczne. To sprawia, że podczas korzystania z telefonu łatwo jest o wrażenie, jakby zaraz miał nam wypaść z dłoni. Funkcjonalne pokrowce etui na telefon mają antypoślizgową powierzchnię, co sprawia, że telefon znacznie pewniej leży nam w dłoni. Z kolei jeśli już zdarzy mu się upadek, etui zadziała na zasadzie kanapki z masłem, która zawsze upadnie na stronę posmarowaną masłem ze względu na to, że jest ona cięższa. Tutaj sytuacja ma się bardzo podobnie ponieważ telefon podczas upadku spadnie pleckami zabezpieczonymi pokrowcem, który zamortyzuje nasz telefon. Jak zatem widać, już najtańsze pokrowce mogą bardzo wiele zdziałać.

Na rynku jednak mamy znacznie większy wybór względem pokrowców, a najwięcej opcji oferują nam sklepy internetowe w których znajdziemy pokrowce pancerne, czy skórzane świetnie sprawdzające się w roli portfela. W takim sklepie często też możemy spotkać dodatkowe uchwyty do etui lub pokrowce z wmontowanymi uchwytami, dzięki którym nie tylko lepiej trzyma się telefon, ale też mogą nam służyć, jako podstawka na przykład podczas oglądania filmików.