Skuteczne biostymulatory roślin

 

Dla wielu osób rośliny są nieodzownym elementem wystroju mieszkania są rośliny, które hodują na parapetach okien, na balkonach czy w ogródkach. Rolnicy natomiast żyją z plonów jakie dają im rośliny. W obu przypadkach można stosować specjalne środki wspomagające.

Jak działa biostymulator?

biostymulatory wzrostu roślinKażda roślina potrzebuje do życia wody, słońca i żyznej gleby, która jest źródłem niezbędnych witamin, minerałów i składników odżywczych. Nawet jeżeli gleba jest zasobna, to w końcu trzeba będzie ją zasilić, a najlepszym sposobem na wzmocnienie rośliny i przyśpieszenie jej rozwoju są biostymulatory wzrostu roślin, które kupimy niemalże w każdym sklepie ogrodniczym. Są to środki, które mają na celu wspomagać naturalne procesy zachodzące w komórkach roślin. Przede wszystkim po zastosowaniu biostymulatora roślina szybciej rośnie, jej plony są obfitsze, smaczniejsze i zdrowsze, a także jest odporniejsza na działanie wielu szkodników i chorób.  Co najważniejsze – biostymulatory są naturalne, przez co bezpieczne dla rośliny i środowiska. Można je stosować w różnych etapach rozwoju rośliny, zatem można ją skutecznie wspomagać od samego początku. Znajdują one szerokie zastosowanie w rolnictwie i sadownictwie, ale równie dobrze można je wykorzystywać w domowych uprawach doniczkowych czy roślinach ozdobnych. Niektóre biostymulatory stosuje się doglebowo, a inne dolistnie. Przyczyniają się one do wzmocnienia systemu korzeni, przez co roślina może szybciej i skuteczniej pobierać składniki odżywcze z gleby.

Stymulatory wzrostu roślin nie są drogie, przez co są powszechnie stosowane. Obok naturalnych nawozów, stymulatory są najskuteczniejszym sposobem na wspomaganie wzrostu i rozwoju rośliny. Inwestycja w nie z pewnością nam się opłaci pięknej i płodnej rośliny.