Skuteczne odkomarzanie ogrodu

 

Wiosna tym razem nadeszła bardzo szybko i wszyscy cieszyli się słońcem, spacerami i możliwością spędzania czasu na świeżym powietrzu. Moja mama już kombinowała, żeby iść do ogrodu i zacząć sadzić pierwsze nasionka. ja rozstawiłam bujaną ławkę i rozkoszowałam się kolacją na dworze. Jednak było coś, co bardzo mi przeszkadzało.

Pozbywamy się komarów w ogrodzie

odkomarzanieJak co roku, gdy tylko robiło się ciepło, pojawiały się wszędzie komary i meszki. Nie dało się z nimi wytrzymać, była taka chmara tych paskudztw, że człowiek nie mógł sobie w spokoju siedzieć, bo zaraz się pojawiali krwiopijcy. Gdzieś przeczytałam, że odkomarzanie pomaga pozbyć się komarów i innych szkodliwych owadów na dobre i działa to w całym ogrodzie. Zaczęłam się nad tym poważnie zastanawiać. Podobno wystarczy wezwać odpowiednią firmę i w parę godzin się wszystkim zajmują. Komarów można się pozbyć na przykład przez rozpylanie mgły z substancjami owadobójczymi. Podobno takie środki docierają nawet do jakichś bardzo trudno dostępnych kryjówek owadów. Komary lubią się chować w jakichś małych dziurkach, w drewnie i nie wiem jak to się dzieje, ale jakoś te zimę zawsze przetrzymają. Miałam wrażenie, że z roku na rok jest ich coraz więcej, dlatego uznałam, że taka usługa sprawi, że będziemy mieli święty spokój w ogrodzie i nie trzeba będzie się denerwować tym, że co chwile nas coś kąsa. Okazało się, że taki zabieg rozpylania środka przeciw komarom, wcale nie jest drogi.

Wielka szkoda, że parę lat wcześniej nie wiedziałam, że jest taka możliwość pozbycia się komarów raz na zawsze. Miałabym o wiele spokojniejsze wakacje, bez śladów ukąszeń na 90% powierzchni ciała. Teraz w końcu mamy spokój i już nic nam nie brzęczy nad uchem. Za rok znowu skorzystam z usług tej firmy, żeby dalej móc tak odpoczywać bez komarów.