Czy skuteczność wyjazdów językowych to prawda czy mit?

Nauka języka obcego jest wyjątkowo trudnym zajęciem, ponieważ wymaga systematyczności, pewnych wrodzonych predyspozycji i szczerej chęci na naukę. Bez tego trudno osiągnąć sukces. Dlatego powstają coraz to nowsze sposoby na naukę i zachęcenie do nauki, a jednym z nich są obozy językowe.

Wyjazdy językowe, czy warto?

wyjazdy językowePowszechnie za najskuteczniejszą metodę nauki języka obcego, czy języka w ogóle, uznaje się naukę w bardzo młodym wieku i poprzez językową immersję. Niestety tylko nieliczna część społeczeństwa miała szczęście tak rozpocząć przygodę z językiem. Dla większości sposobem na immersję są jedynie wyjazdy językowe za granicę. Na szczęście nie ma problemu ze zorganizowaniem tego, jeśli marzy się nam na przykład francuski we Francji lub, miłośnikom Albionu, angielski w Anglii. W czasie takiego wyjazdu kursanci mają nieustanny kontakt z obcą kulturą i codziennym, żywym językiem, pozostając przy tym pod opieką i kontrolą doświadczonych nauczycieli i native speakerów. Obozy językowe pozwalają więc na wysoki poziom immersji w kontrolowanym środowisku oraz dają wiele okazji do wykorzystania nowo nabytych umiejętności językowych i wiedzy lingwistycznej. Szczególnie łatwo w stolicach o takie obozy językowe, Londyn i Paryż to jedne z miast, które są oblegane przez kursantów z różnych stron świata. Multikulturowość również dobrze wpływa na naukę języka.
Dobry obóz językowy na pewno jest bardzo skutecznym sposobem na naukę języka. Jeśli dodać do tego pomoc i porady doświadczonych nauczycieli i szansę na wykorzystanie wiedzy i umiejętności praktyce, otrzymujemy bardzo dobrą metodę nauki oraz szansę na większe otwarcie się na świat i odmienne kultury.

Więcej znajdziemy na stronie http://www.lingwista.com.pl