Smaczna kaszka ekologiczna

Z pewnością żywienie dzieci jest jednym z najważniejszych elementów ich właściwego rozwoju. Nie bez powodu w sprzedaży znajdziemy specjalną żywność dla niemowląt i małych dzieci. Są to sprawdzone i bezpieczne produkty. 

W jakich smakach jest dostępna kaszka? 

ekologiczne kaszki dla dzieciLekarze i specjaliści od żywienia dzieci zalecają, aby do szóstego mięśnia życia podawać maluchowi wyłącznie mleko mamy, które jest najlepszym pokarmem dla rozwijającego się organizmu. Pierwsze pokarmy jakie są wprowadzane do diety niemowlaka, to najczęściej ekologiczne kaszki dla dzieci, które zawierają jeden rodzaj zboża. Ze względu na ewentualne alergie, nowe produkty muszą być wprowadzane do diety ostrożnie i pojedynczo, aby w razie niepożądanej reakcji wiedzieć na jaki składnik nastąpiła ewentualna biegunka, wysypka czy wymioty. Ekologiczne kaszki przechodzą bardzo restrykcyjne testy i badania nad ich jakością i bezpieczeństwem stosowania. W sprzedaży najczęściej można dostać kaszki ryżowe, owsiane, jaglane czy manna. Im małych jest starszy, tym więcej składników może się w nich zawierać. Przeważnie są one mieszane, czyli na przykład zawierają kilka rodzajów zbóż. Również kaszki dla niemowląt mogą zawierać mleko modyfikowane, przez co do ich przygotowania wystarczy dodać jedynie wodę o odpowiedniej temperaturze. Dla mam, które mają sporo swojego mleka, mogą na nim przygotowywać ten rodzaj żywności i wybierać te kaszki, które nie zawierają w składzie mleka modyfikowanego. Ponadto kaszki mogą mieć również dodatek w postaci owoców.

Przy wyborze kaszki dla niemowląt warto dokładnie czytać skład, ponieważ niektórzy producenci dodają do nich cukier, którego powinno się wystrzegać na tak wczesnym etapie. Tego typu produkty są dedykowane dzieciom nawet do drugiego roku życia.