Spódnice w czasie ciąży

W ciągu dziewięciu miesięcy ciało kobiety bardzo się zmienia. Poza wiadomym, rosnącym brzuszkiem zmienia się także rozmiar biustu i przybywa kilogramów w obrębie bioder i ud. W takiej sytuacji niezbędna jest odzież ciążowa.

Jak wyglądają spódnice dla kobiet w ciąży?

spódnica ciążowaW ciągu pierwszego trymestru większości kobiet przybiera na wadze góra parę kilogramów, które rozkładają się na całe ciało, a więc raczej mieścimy się w dotychczasowe ubrania. Kilogramy zaczynają szybko przybierać od drugiego trymestru i wtedy konieczne są większe ubrania. Ciężarne panie poszukują najczęściej sukienek, spódnic i spodni, bo w tym się najwygodniej chodzi kiedy zaczyna rosnąć brzuszek. Spódnica ciążowa posiada podwyższony stan, który nie uciska brzucha przyszłej i nie powoduje ograniczeń w poruszaniu się. W tym wyjątkowym czasie lepiej zrezygnować z biodrówek, gdyż lepiej zabezpieczyć cały brzuch i nie dopuścić do zmarznięcia. Spódnice dla kobiet w ciąży mogą być w wersji do kostek, kolan, lub połowy uda. Obcisłe spódnice posiadają specjalnie wykrojony fason, który pozwala na estetyczne schowanie brzuszka, natomiast luźne spódnice, po prostu zakładamy ponad brzuch, a nie w pasie. W sprzedaży dostanie mnóstwo wzorów i kolorów spódnic, które kobiety w stanie błogosławionym mogą nosić o każdej porze roku. Na lato są one wykonane z lekkiej i przewiewnej bawełny, a zimowe modele uszyte są z ciepłego polaru, lub ocieplanej dzianiny. Poza spódnicami, dostaniemy także bluzki i sukienki, które będą pasowały na każdy brzuszek.

Ciąża trwa tylko dziewięć miesięcy, z czego jedynie przez sześć kobiece ciało się intensywnie zmienia z zewnątrz, więc nie warto na ten czas kupować zbyt wieku ubrań. Po ciąży spódnica z pewnością się na nie przyda, bo posiada ona specyficzny krój.