Sponsoring wśród studentów – czy warto szukać milionera?

Co jakiś czas w prasie i mediach na tapecie pojawia się temat sponsoringu wśród studentów. Dlaczego układy tego typu stają się coraz popularniejsze wśród młodych osób? Czy ogłoszenia związane z aranżacją spotkań sponsorowanych wciąż wzbudzają dziś kontrowersje? A może powoli wpisuje się to w kanon codzienności XXI wieku i staje prostą formą finansowania?

Dlaczego spotkania sponsorowane stają się tak popularne?

szukam milioneraNa portalach ogłoszeniowych nie brakuje obecnie anonsów towarzyskich, związanych bezpośrednio z propozycjami finansowymi. Ogłaszają się zarówno studenci jak i „mecenasi”, ale co sprawia, że zarówno młode osoby jak i często przedstawiciele tzw. establishmentu korzystają z takich rozwiązań? Zarówno koszty życia w dużych miastach jak i samodzielne utrzymanie jest sporym wyzwaniem, szczególnie jeżeli chodzi o studia dzienne. Kolejnym, możliwym do wskazania czynnikiem mogłoby być także tempo życia we współczesnym świecie, spłycenie postrzegania relacji damsko- męskich czy wizerunek człowieka sukcesu w XXI wieku, kreowany przez media społecznościowe. Chcąc dorównać popularnym blogerom lub innym osobom na co dzień zajmującym się tematyką lifestyle wzrost popularności spotkań sponsorowanych oraz ogłoszenia treści szukam milionera nikogo nie wprawiają już w zakłopotanie. Niewątpliwie kolejnym determinującym czynnikiem są także stawki. Decydując się na współpracę ze sponsorem możemy liczyć na zarobienie zawrotnych stawek, często nawet do 10 000 miesięcznie za nasze towarzystwo i atencję, co niestety nie ma szans równać się z wynagrodzeniem za pracę etatową, gdzie obecnie minimalne wynagrodzenie to 14zł/h brutto, co w skali miesiąca daje 1850,00zł w przypadku umowy zlecenia dla uczniów i studentów do 24 roku życia.

Co natomiast, jeśli studiujemy dziennie i nie mamy możliwości podjęcia innej formy zatrudnienia? Wraz z rozwojem nowych technologii na popularności zyskują przede wszystkim prace zdalne takie jak np. bloger, osoba odpowiedzialna za prowadzenie fan page’a lub profilu społecznościowego na różnych portalach. Ciekawą pracą może też okazać się stanowisko copywitera zdalnego lub praca w niepełnym wymiarze godzin.