Sprawdzone olejki cbg

Mówiąc o olejkach, większość osób wyobraża sobie olejki, które stosuje się do smarowania skóry. Jednakże w sprzedaży znajdziemy także olejki, które należy spożywać, ponieważ wykazuje szerokie działanie prozdrowotne i lecznicze.

Na co pomagają olejki cbg?

najlepszy olej cbgJeszcze kilkanaście lat temu, prawie nikt nie słyszał o olejkach konopnych, które w wielu krajach są już bardzo popularne wśród klientów w różnym wieku. Przede wszystkim są one wytwarzane z konopi siewnej, która w odróżnieniu od swojej kuzynki – konopi indyjskiej, nie zawiera tetrohydrokannabinolu (THC), który jest odpowiedzialny za działanie psychoaktywne i uzależniające. Siewne konopie są natomiast bogate w kannabidiol, w skrócie nazywany cbd oraz kannabigerol, czyli cbg. Obie substancje mają bardzo podobne działanie i są pozyskiwane głównie z kwiatów konopi siewnej w drodze ekstrakcji CO2. Dzięki temu, najlepszy olej cbg ma skoncentrowaną konsystencję i jest bardzo wydajny. Konopie są roślinami znanymi już od ponad sześciuset lat, zatem nie są nowością, ale dopiero od niedawana są znane wyniki badań naukowych, które potwierdzają ich lecznicze działanie. Przede wszystkim olejek cbg wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwbakteryjne czy też przeciw wymiotne. Jest w całości naturalny i bezpieczny, dlatego też mogą go stosować ludzie w każdym wieku, a nawet dzieci. Jeżeli chodzi o stosowanie olejku konopnego, to przeważnie wystarczy kilka kropel dziennie, aby uzyskać pożądane efekty. Liczy się jedynie stężenie cbg.

Z każdym rokiem przybywa w Polsce klientów sklepów z produktami konopnymi, ponieważ przekonują się do ich wszechstronnego działania. Ekstrakty czy olejki są już od dawna stosowane w licznych kremach, balsamach czy maściach konopnych, gdyż mają zbawienny wpływ na skórę.