Sprawnie działająca pompa w range roverze

Sprawnie działający układ kierowniczy jest niezbędnym elementem każdego pojazdu. Za jego poprawną pracę odpowiada pompa wspomagania która działa na zasadzie hydrauliki. Wypełniona jest w środku specjalnym płynem który ułatwia pracę zamontowanym w niej kołom zębatym, które poruszają drążkiem kierowniczym. Co w efekcie sprawia, że koła stawiają mniejszy opór podczas skręcania i łatwiej jest obracać kierownicą. 

Pompa zamontowana w range roverze

pompa wspomagania range roverOd ładnych kilku lat jestem pracownikiem profesjonalnego warsztatu samochodowego. Ostatnio przydarzyła się mi bardzo ciekawa historia. Otóż przyjechał klient swoim terenowym samochodem. Planował w najbliższym czasie wyjechać na jakieś bezdroża jednak jego układ wspomagania nie działa tak jak powinien. Uważał, że do wymiana będzie pompa wspomagania. Zanim jednak zdecydowałem się na demontaż tej części postanowiłem zrobić dokładne oględziny samochodu i sprawdzić, czy może powodem złego prowadzenia jest co innego. I to był strzał w dziesiątkę okazało się, że wszystkie części są w stanie idealnym drążki, przekładnie oraz pompa wspomagania range rover jest samochodem, który zbudowany jest z bardzo wytrzymałych elementów, ponieważ poddawane są one bardzo dużym obciążeniom. Okazało się, że przyczyną złego stylu prowadzenia był brak płyny hydraulicznego, który powinien znajdować się w pompie wspomagania. Cały proces naprawy usterki ograniczył się tylko do uzupełnienia płynu. 

Podsumowując oddając samochód w ręce mechanika nie sugerujmy się swoimi przemyśleniami czy opiniami ludzi, którzy nie widzieli samochodu. Pełną ocenę należy zostawić w rękach mechanika któremu została zlecona naprawa. Fachowa ocena sprawi, że dokładnie będziemy coś jest przyczyną awarii która wystąpiła w naszym samochodzie.