Stylowe damskie bryczesy

 

Od zawsze pasjonowała mnie jazda konna, dlatego kiedy pewnego razu moja przyjaciółka poprosiła mnie by zabrać ją ze sobą na jazdę i czegoś nauczyć byłam zachwycona. Już po pierwszej jeździe wiedziałam, że moja przyjaciółka na niej niepoprzestanie i będzie kontynuować swoją przygodę z jeździectwem. To już kolejna pasja, która nas łączy.

Wygoda bryczesów jest najważniejsza

bryczesy damskiePo tak udanej pierwszej jeździe postanowiłam kupić dla swojej przyjaciółki parę rzeczy, które są bardzo ważne jeżeli jeździ się konno. Największy problem miałam z wyborem bryczesów. Mam więc nadzieję, że moje rady o tym czym się kierować w wyborze odpowiednich bryczesów się komuś przydadzą. Po pierwsze, co oczywiste, bryczesy damskie muszą być wygodne. Od tego w dużej mierze zależy komfort jazdy. Nieodpowiednio dobrane bryczesy oznaczają dla jeźdźca brak pełnej swobody ruchowej. Damskie bryczesy ochraniają uda przed otarciem za sprawą braku szwów po wewnętrznej stronie nóg. Wśród bryczesów są ich różne rodzaje. Dla przyjaciółki wybrałam te obcisłe (są jeszcze bufiaste). Oprócz tego, trzeba również zwrócić uwagę na rodzaj wzmocnienia czyli tzw. lej. I również w tym przypadku jest tego kilka rodzajów. Osobiście uważam, że leje pełne są lepsze i stanowią kompletną ochronę. W moim przypadku musiałam zwrócić też dużą uwagę na wygląd bryczesów, bo moja najlepsza kumpela jest zakręcona na punkcie mody.

Prezenty bardzo się spodobały mojej przyjaciółce. Z jazdy na jazdy staje się ona coraz lepsza i jej wiedza na temat jeździectwa rośnie, jednak nadal używa przedmiotów, które jej sprezentowałam. Najbardziej przywiązana jest właśnie do swoich wygodnych, a jednocześnie stylowych bryczesów w czerwono-czarnym kolorze, które pasują jej do uzdy konia, na którym jeździ.