Suchy basen – wielogodzinna rozrywka dla dzieci

Twoje dziecko szybko nudzi się nowymi zabawkami? Nie jesteś w stanie zająć go niczym na dłużej niż 5 minut? Ma wiele energii, którą trzeba rozładować? Na dworze pada, a twoje dziecko nie ma co ze sobą zrobić? Odpowiedzią na te wszystkie pytania jest zakup basenu z piłeczkami.

Zastosowanie suchych basenów

suchy basenSuchy basen wypełniony kolorowymi piłeczkami zapewnia niezliczoną ilość sposobów na zabawę z dzieckiem i zapewnienie mu rozrywki w wolnym czasie. Ustawienie takiego basenu w pokoju lub na podwórku zajmuje stosunkowo niewiele czasu i miejsca. Basen jest bezpieczny już dla kilkumiesięcznych dzieci i jest wykorzystywane nawet przez dzieci kilkuletnie. Kojec wypełniony jest dziesiątkami miękkich kolorowych piłek. Piłeczki umożliwiają dziecku chowanie się, bieganie, leżenie lub pływanie w kojcu. Zabawa może odbywać się w pojedynkę lub z przyjaciółmi. Ponadto istnieje wiele zabaw i gier, w których można wykorzystać suchy basen. Młodsze dzieci w basenie ćwiczą swoją ruchliwość. Mogą wyrzucać piłeczki i wrzucać je do basenu, turlać je lub próbować raczkować i chodzić między nimi. Starsze dzieci dzięki piłkom nauczą się przede wszystkim kolorów, układania z kulek obrazków czy postaci, mogą bawić się w chowanego lub ukrywać w piłkach różne rzeczy i odnajdywać je. Kiedy porozrzucane piłeczki zrobią w domu bałagan jest to dobry moment na nauczenie dziecka jak ważne jest sprzątanie. Wspólne zbieranie piłeczek również może być dobrą zabawą. Jest to kreatywna rozrywka na wiele godzin nie tylko dla dziecka, ale też dla całej rodziny.

W przeszłości baseny z piłeczkami były dostępne tylko w dużych salach zabaw i to za odpowiednią opłatą. Dzisiaj każdy może mieć suchy basen tylko dla siebie, w domu. Jest to dobra inwestycja, która pomoże rozładować skumulowaną energie u każdego dziecka.