Sufity napinane – czy warto?

Sufity napinane to bez wątpienia technika, która daje wspaniałe efekty wizualne, zwłaszcza po zamontowaniu oświetlenia. Wzbogaca wnętrze, nadaje mu indywidualny, niepowtarzalny urok i nastrój. Jakie jeszcze właściwości i zalety posiada tego typu montaż poza samym wyglądem?

Sufity napinane – budowa, montaż, zalety

sufit napinany śląskSufit wykonany jest ze specjalnej płyty PCV. Jest to lekki materiał, który po podgrzaniu staje się elastyczny, dzięki czemu można go naciągnąć na osłanianą powierzchnię. Następnie materiał mocuje się do wcześniej założonych na sufit prowadnic, które sprawiają, że płyta idealnie przylega do sufitu, nie pozostawiając pustych szczelin. Wbrew pozorom, cały proces montażu to kwestia zazwyczaj jednego dnia. Dla ekipy budowlanej jest to czynność o wiele prostsza, niż stawianie tradycyjnych sufitów gipsowych. Nie ma tu miejsca na krzywizny i nierówności. Montaż odbywa się w sposób czysty i schludny. Nie musimy martwić się o sprzątanie całego domu i zamiatanie tynku z podłogi. Poza tym sufit napinany śląsk, w przeciwieństwie do klasycznego, jest dużo wytrzymalszy. Może służyć nawet kilkadziesiąt lat. Producenci udzielają kilkuletniej gwarancji na jego naprawę. Z kolei monterzy sufitów gipsowych nie przyjmują reklamacji wcale, bowiem nie mogą nas zapewnić, że po pewnym czasie nie zacznie pękać. Sufity wykonane z membrany PCV są wodo- i ognioodporne, nie przyjmują kurzu oraz idealnie wygłuszają pomieszczenie. Zapobiegają osadzaniu się wilgoci. Nawet, gdy osłonięty klasyczny sufit zostanie zalany, płyta zahamuje przedostawanie się wody.

Sufity napinane to dziś niemal standard w nowoczesnych mieszkaniach i domach. Proste, szybkie rozwiązanie, które zwykły salon zmienia w klimatyczne, niebanalnie oświetlone pomieszczenie. Szeroki wybór motywów i wzorów pozwala na nieskrępowaną dowolność w komponowaniu naszych ukochanych wnętrz.