Systemy do wideokonferencji

Kiedy szef nam powiedział, że szykuje się sporo zmian w firmie, dotyczących przede wszystkim wykorzystywanego oprogramowania mającego na celu usprawnienie naszej codziennej pracy nie wiedziałem, co o tym myśleć. Wspominał coś o konferencjach i wideokonferencjach, które wiadomo na pewno dobrze jest usprawnić.

Konferencje w nowym wymiarze

wideokonferencje ciscoW chwili obecnej wyglądało to w ten sposób, że nasze konferencje były organizowane niezbyt profesjonalnie. Albo poprzez połączenia telefoniczne na włączonym silniku, albo właśnie spotkaliśmy. Nic zatem dziwnego, że wideokonferencje promowane o nazwie cisco dają naprawdę sporo opcji i możliwości takim firmom jak nasza. Nie do końca nasi pracownicy byli przekonani do nowych rozwiązań, ale jak tylko dowiedzieli się, że w znaczący sposób wpłynie to na ich szybkość w pracy to faktycznie od razu wydawali się być bardziej zadowoleni z nowego pomysłu szefa. Wideokonferencje cisco muszą być wdrażane przez specjalistów informatyków, którzy dobrze wiedzą, co gdzie podłączyć i co zrobić. Wideokonferencje cisco są naprawde bardzo sprawne i faktycznie jak po raz pierwszy skorzystaliśmy się z czymś takim. Jednak problemu żadnego nie było z obsługą oprogramowania, które zostało dla nas zaproponowane. Firmy bardzo poważnie podchodzą do tematów relacji biznesowych, dlatego i my nie widzieliśmy problemu w tym, aby wideokonferencje cisco przeprowadzać od pierwszego dnia.

Oczywiście przydało się nam jedno szkolenie, ale z drugiej strony sam system był tak intuicyjny i prosty, że faktycznie nawet mniej doświadczeni pracownicy nie musieli się niczym przejmować. Można powiedzieć, że odkryliśmy nowy model spotkań z klientami i teraz na pewno nasza efektywność w relacjach będzie o wiele większa, a szef bardziej zadowolony.