Szczotkowanie, piaskowanie- czyli obróbka aluminium

Aluminium jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych tworzyw. Nie zmienia się to od lat. Powodów niesłabnącej popularności jest wiele. Jedną z najbardziej docenionych zalet jest wyjątkowa łatwość poddawania się obróbkom różnego rodzaju. W dzisiejszym artykule przedstawię Wam kilka metod obróbki profili aluminiowych, a także sposoby na ich zastosowanie.

Metody obróbki profili aluminiowych

profile aluminiowe w korzystnej cenieObróbka aluminium jest jednym z najtrudniejszych i najważniejszych etapów pracy nad metalem. Wymaga ona bardzo profesjonalnego sprzętu, a także teoretycznej i praktycznej wiedzy osób, które będą dokonywać obróbki. Jednak mimo tego jak bardzo jest to wartościowy produkt to wciąż są dostępne profile aluminiowe w korzystnej cenie. Przejdźmy do rzeczy. Jednym ze sposób obróbki aluminium jest szczotkowanie. Metoda ta ma głównie na celu uzyskanie efektownej, dekoracyjnej powierzchni profili i detali aluminiowych. Dzięki szczotkowaniu możliwe jest usunięcie wszelkich smug termicznych, to znaczy linii powstałych już na etapie produkcji. Szczotkowanie daje także możliwość usunięcia trudnych uszkodzeń mechanicznych. Inną możliwością obróbki profili aluminiowych jest piaskowanie. Piaskowanie to także powierzchniowa obróbka, stosowana w celu dekoracyjnym. Mianowicie dzięki tej metodzie uzyskujemy matową, szorstką powierzchnię która ma ogromne walory estetyczne. Dodatkowo zapewnia znacznie lepszą przyczepność farb do tak przygotowanej powierzchni, to kolejny atut tej metody.

Na koniec lakierowanie proszkowe. Polega ono na nakładaniu specjalnej farby w postaci proszku na specjalne przygotowaną wcześniej powierzchnię aluminiową. Farbę nakłada się za pomocą  natrysku elektrostatycznego. To najbardziej efektywna metoda pokrywania farbą powierzchni metalowej.