Szlifierka z wysokiej jakości zabezpieczeniem przeciwpyłowym

W różnego rodzaju pracach standardowym wyposażeniem jest szlifierka. Obecnie takie urządzenia można kupić nawet w supermarketach. Nie należy jednak oszczędzać na sprzęcie, który ma być wykorzystywany do trudnych prac.

Niska głowica szlifierki ułatwiająca manewrowanie

wytrzymała szlifierka hitachi g13sb3Lepiej zapłacić więcej, ale mieć pewność, że takie urządzenie sprawdzi się w każdych warunkach i będzie działać idealnie przez wiele lat. Na polskim rynku dużą popularnością cieszą się np. urządzenia marki Hitachi. Wśród tych urządzeń znajduje się szlifierka G13SB3. W wyposażeniu takiej szlifierki znajdują się następujące akcesoria: osłona tarczy, klucz, rękojeść boczna oraz tarcza do szlifowania. Szlifierka posiada wiele różnych zalet, których na pewno nie znajdziemy w tanich urządzeniach. Taka wytrzymała szlifierka hitachi g13sb3 ma przykładowo blokadę wrzeciona. Dzięki tej blokadzie wymiana tarczy nie stanowi żadnego problemu. Warto też wspomnieć o niskiej głowicy, która znacznie ułatwia manewrowanie szlifierką. W wielu tanich urządzeniach głowica ułożona jest zbyt wysoko, przez co praca z takim urządzeniem jest bardzo uciążliwa, a do tego może być niebezpieczna. Budowa szlifierki Hitachi jest bardzo ergonomiczna. Długość szlifierki wynosi zaledwie 283 mm. W głowicy znajduje się też specjalne łożysko igiełkowe. Dzięki temu łożysku kultura pracy szlifierki jest zdecydowanie zwiększona. W czasie szlifowania pracownicy bardzo często narzekają na wydostający się spod szlifierki pył.

Jeśli chodzi o urządzenie Hitachi, ten problem nie istnieje, ponieważ szlifierka jest doskonale zabezpieczona przez pyleniem. W szlifierce zastosowano silnik najnowszej generacji. Jest to silnik odporny nawet na bardzo duże przeciążenia. Szczotki węglowe w szlifierce są zabezpieczone tak, że wytrzymają przez wiele lat w stanie niezmienionym.