Firma od tanich przeprowadzek czy transportowa?

Osoby których czekają  tanie przeprowadzki, na pewno zastanawiają się nad jej organizacją. Ci, którzy nie mają do dyspozycji większego samochodu na pewno będą chcieli wynająć jakąś firmę. Jednak tutaj pojawia się pytanie – wybrać typową firmę przeprowadzkową czy też na przykład firmę transportową, która świadczy tylko usługi transportowe, a wnoszenie zostawia nam?

Przeprowadzki i transport

 

tanie przeprowadzkiDla niektórych ta druga opcja jest korzystniejsza, bo na pewno będzie tańsza. Wybór firmy transportowej jest także korzystniejszy z innego powodu. Firm takich jest znacznie więcej. Nie będziemy musieli długo szukać, aby zorganizować przeprowadzkę. Na pewno jakaś firma będzie wolna, w terminie, w którym będziemy tego potrzebować. Firmy zajmujące się przeprowadzkami mają zazwyczaj długie terminy oczekiwania.
Jeśli chodzi o firmę transportową to będziemy mieć tutaj z pewnością wybór co do wielkości samochodu, którym będą przewożone nasze rzeczy. Firmy przeprowadzkowe zazwyczaj mają do dyspozycji samochody dostawcze. W przypadku firmy transportowej mamy do dyspozycji samochody ciężarowe. To sprawia, że nie będziemy musieli przewozić rzeczy kilka razy, ale wystarczy, że spakujemy raz. Będziemy mieć także do dyspozycji kierowcę. Wiele osób jednak sięga po ofertę firm przeprowadzkowych. Jest to zupełnie inne rozwiązanie. Tutaj mamy pewność, że nasze rzeczy zostaną przetransportowane z miejsca na miejsce w całość. Będą w rękach specjalistów, którzy zabezpieczą je przed jakimkolwiek uszkodzeniem. Nie musimy się o to martwić. Oczywiście firma transportowa będzie miała także do dyspozycji niezbędne narzędzia oraz kartony oraz folie. Niczym nie będziemy musieli się przejmować. Wiele firm zajmuje się także pakowaniem rzeczy klientów.

Wówczas na pewno zaoszczędzimy sporo czasu. Jeśli chodzi o koszt wynajęcia takiej firmy przeprowadzkowej to będzie on zależał od wielu czynników. Przede wszystkim będzie on zależny od tego ile czasu pracownicy poświęcą na nasza przeprowadzkę oraz jak daleko będą musieli przewieźć rzeczy. Jednak jeśli zrezygnujemy z tego, że będą pakować nasze rzeczy to wówczas możemy trochę zaoszczędzić.