Folia do transportu towarów

producent folii stretchFolia służąca do pakowania towarów na czas transportu powinna się cechować zwiększoną wytrzymałością, dobrze by było, żeby była jednocześnie pozbawiona kleju, przynajmniej na jednej stronie. Ułatwi to pakowanie towarów, a jednocześnie zminimalizuje ryzyko sczepiania, co zapewnia bezpieczeństwo transportowania.

Producent folii stretch w swojej bogatej ofercie ma wiele produktów, potrzebnych do pakowania towarów w magazynach oraz do transportowania – taśma pakowa oraz folia stretch to tylko dwa przykłady materiałów, wskazanych do zabezpieczania pojedynczych towarów oraz całych zatowarowanych palet.
Najwięcej możliwości daje folia stretch jumbo, którą można spotkać w wielu rozmiarach, kolorach oraz rozciągliwości. Folia stretch może być dostępna jako folia pozbawiona kleju, co zwiększa bezpieczeństwo w czasie transportu, jednocześnie zabezpieczając towary przed sklejaniem ze sobą palet towaru. Folia jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych – od przezroczystej, poprzez kolor biały, niebieski aż do czerni.
Średnia rozciągliwość foli stretch sięga 120 -150 %, przy czym niektóre rodzaje folii mogą się rozciągać nawet o 300%. Rozciągliwość folii zależy również od jej grubości, dlatego grubość folii zaczyna się od około 10 mic aż do 40 mic, przy czym grubość folii może się niewiele różnić w zależności od serii wyprodukowanego towaru.

Oferowane folie dostępne są na tulejach, a przeciętna waga tulei z folią osiąga 14-18 kilogramów. Najczęściej wybierana przez klientów folia ma szerokość 400 – 500 mm. Każdy z wymienionych parametrów wpływa bezpośrednio na wytrzymałość folii i jej zastosowanie – folie najgrubsze i ciemne wybierane są w przypadku zlecania transportu produktów delikatnych.