Jakie wagi najazdowe wybrać?

waga najazdowa

Wagi samochodowe to produkt wykorzystywany coraz częściej w różnych przedsiębiorstwach. Najczęściej kupowany jest do firm logistycznych, gdzie przyjeżdżający tir z towarem musi zostać szybko zważony. Dostępne są na rynku różne typy wag samochodowych, ponieważ różnego rodzaju pojazdy mogą zważyć. Najważniejszą kwestią przy wyborze wagi jest sprawdzenie z jakiego materiału wykonany jest jej pomost (miejsce, gdzie waży się pojazd).

Najlepsze są te wykonane z betonu lub ze stali. Wagi samochodowe nie są trudne ani pracochłonne w montażu. Cały proces trwa maksymalnie dwa dni. Kolejną ważną kwestią przy zakupie wag samochodowych jest sprawdzenie jakości elektroniki. Ważne jest, aby waga posiadała różne opcje pomiaru i aby był on możliwie najbardziej dokładny. Również należy zwrócić uwagę na serwis jaki proponuje nam sprzedawca. Wysokiej klasy wagi najazdowe pracują w większości firm bez przerwy, w związku z tym serwis powinien odbyć się jak najszybciej, by nie opóźnić pracy całego zakładu. Niektóre firmy oferują usługę serwisu już w dniu zgłoszenia awarii. Istnieje jeszcze jedna ważna kwestia, o której powinien pamiętać przedsiębiorca, który myśli o zakupie. Jest to legalizacja… Koniecznym jest sprawdzenie firmy sprzedającej wagę, czy jej produkt jest zalegalizowany. W innym przypadku właściciela przedsiębiorstwa spotkają duże problemy z możliwością użytkowania takiego sprzętu jak waga samochodowa.

Ostatnimi czasy w telewizji ukazało się kilka programów na temat nierzetelnych firm sprzedających takie produkty. Zakupiona u nich waga samochodowa została przeprogramowana tak, by oszukiwać na pomiarze. Na takie firmy należy uważać.