Wagi platformowe dla firm

waga platformowa1

W krajach dopiero rozwijających się problemem często są niedostatki infrastrukturalne oraz przestarzałe rozwiązania technologiczne w biznesie i przemyśle, które skutecznie zniechęcają potencjalnych inwestorów czy partnerów biznesowych od zainwestowania w danym kraju. Dlatego tak dużo mówi się ostatnio o konieczności dokonywania inwestycji w zaplecze technologiczne, zwłaszcza wielkich firm.

waga platformowaCentra logistyczne, im bardziej nowoczesne, tym bardziej gotowe na obsługiwanie nawet wielkiego ruchu i niesamowitego tempa transportu. Dlatego w miejscach takich służących do zarządzania magazynami i rozładunkami setek pojazdów jednocześnie, zaplecze technologiczne nie może być przestarzałe a wręcz przeciwnie – musi za każdym razem spełniać najbardziej wygórowane oczekiwania kontrahentów. Tylko w ten sposób możliwe jest utrzymanie tempa rozwoju przy wciąż naciskającej konkurencji. A czasami nawet tak błahy element wyposażenia magazynu czy rampy rozładunkowej jak wagi platformowe, jest w stanie zdecydowanie odmienić tempo i jakość pracy.
Jeśli stosuje się bardzo przestarzałe technologie, często to człowiek jest zmuszony do samodzielnego dokonywania pomiarów, a to już samo w sobie bywa problematyczne. Im większe tempo rozładunku, tym łatwiej się pomylić a nawet kilka kilogramów różnicy to w skali całego miesiąca i tysiąca transportów całkiem spore straty po stronie firmy. Dlatego w celu przyspieszenia prac a także poprawienia ich jakości warto zainwestować w na tyle nowoczesne wagi samochodowe, aby te funkcjonowały w całości elektronicznie i w systemie komputerowym.
Dzięki temu pracownik sam nie musi martwić się żadnymi pomiarami – wystarczy kierowcom wskazać miejsce, w którym mają zatrzymać pojazd w celu dokonania ważenia. Po chwili komputer sam podaje bardzo dokładny wynik, z dokładnością nawet do dziesięciu kilogramów. Po dokonaniu załadunku lub rozładunku pojazd opuszcza dokładnie tę samą wagę a w komputerze odnotowana jest różnica w masach a także bardzo dokładny czas, w jakim pojazd przebywał na terenie zakładu. Wszystkie te elektroniczne dane natychmiast trafiają do firmowej bazy danych zapisanej na serwerze.

Dzięki temu nawet po wielu latach możliwe jest bardzo szczegółowe odtworzenie wszystkich relacji handlowych i biznesowych ze stuprocentową dokładnością. Jest to bardzo ważne w przypadkach, gdy pojawiają się wątpliwości i niezbędne jest prześledzenie jeszcze raz wszystkich wydanych dyspozycji i towarów. Bez wsparcia automatycznie zarządzanego systemu informatycznego byłoby to bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.