Wykorzytanie folii stretch maszynowej w transporcie i nie tylko

Folia stretch maszynowa jest ochronną folią, która powszechnie stosuje się przy zabezpieczaniu na palecie różnego rodzaju ładunków. Może się ją stosować do paletyzacji maszynowej lub ręcznej. Wykorzystuje się wówczas specjalne maszyny owijające (automaty lub półautomatów). Taka folia skutecznie chroni pakowane na paletę produkty przed: wilgocią uszkodzeniem, zabrudzeniem czy kradzieżą.

maszyna do pakowaniaStosują się ją w różnych gałęziach przemysłu: tekturowym, napojowym, spożywczym, budowlanym, kosmetycznym, poligraficznym czy farmaceutycznym. Z kolei folia PE przede wszystkim stosuje się do pakowania następujących produktów: sypkie spożywcze artykuły (np. kawa, herbata), mleko, śmietana, a także płynne artykuły spożywcze, artykuły higieniczne, mrożonki, chemia gospodarcza oraz innego typu artykuły, jako zbiorcze opakowanie. Używana jest bardzo szeroko, np. w ogrodzie, na budowie czy w domu.

Możemy z niej ponadto wykonać różnego rodzaju worki oraz opakowania na koce, kołdry oraz komplety pościelowe. Jest ona bardzo polecanym materiałem ochronnym. Pianka polietylenowa nie chłonie wody, natomiast jest bardzo odporna na różnego rodzaju chemikalia stosowane powszechnie w budownictwie. Wykazuje się również wysoką trwałością na rozmaitego typu czynniki. Ponadto jest lekka, elastyczna i mocna. Dzięki temu bardzo łatwo się ją stosuje. Do jej niewątpliwych zalety należy oprócz tego jej: nieszkodliwość, bezwonność, możliwość kontaktu ze spożywczymi artykułami, odporność na działanie pleśni i wilgoci, a także dobra cieplna izolacja. Jest również produktem dźwiękochłonnym.

Folia bąbelkowa pozwala doskonale wypełnić w pakowanych przez nas paczkach, pustą przestrzeń. Może występować w różnych rodzajach i rozmiarach. Z niej można wykonać na indywidualne zamówienie m.in.: rękawy z bąbelkowej folii, woreczki bąbelkowe, luźno pakowane, z paskiem samoklejącym lub perforowane na rolce, arkusze i laminaty z pęcherzykowej folii oraz konwertowaną folię, czyli folię bąbelkową połączoną z tekturą falistą czy z pianką polietylenową..